Morgenstern: „Som o skúsenosť bohatší.“

Tomas Morgenstern sa ako ďalší pripojil k rade skokanov, ktorí si naplno užívajú horúce dni pred letnou Grand Prix. Ako na svojich oficiálnych stránkach Thomas informoval, tieto dni sa snaží využívať na absolútny oddych, aby si tak vyčistil hlavu pred dôležitou sezónou.

Rakúšan neoddychoval len tak hocijako, tieto dni využil naozaj nevšedne. Preletel sa totiž ponad more. „A opäť som o skúsenosť bohatší. Leteli sme vrtuľníkmi z Graz do Chorvátska! Druhý krát sme poletovali po Slovinsku s jedinou zastávkou na čerpacej stanici v Rijeke a ďalej pokračovali na ostrov Brač,“ opisuje trasu „Morgi“ a zároveň dodáva: „S odborníkom na palube, som sa naozaj veľa naučil. Krajina bola skutočne pôsobivá. Ak letíte ponad more a pobrežie je to jednoducho fantastické. Nasledujúci deň sme leteli späť do Mali Losinj a do Grazu. Počasie bolo naozaj skvelé. Celkovo vzaté, bol to skvelý výlet, vždy som to mal v pláne. Momentálne som už doma a plne sa začínam sústrediť na blížiacu sa sezónu,“ uzavrel Thomas.

Od 1. júla rakúsky tím odchádza na školenie do Bischofshofenu, kde ich čaká tvrdý tréning a otvorenie letnej sezóny. Rakúšania veria, že opäť raz budú na špičke skokanskej elity.

Zdroj: thomasmorgenstern.com
Foto: Thomas Morgenstern (autor: Vendula Bittnerová)