MOSTEC 2014 s českou účastí

Fantastická atmosféra, usmívající se tváře a spokojení sportovci, rodiče, babičky, dědečkové a další, kteří si jen tak užívají skoky na lyžích. I počasí letos ukázalo svou krásnou tvář. To vše uvedl včerejší časopis „Revija skokov“ v komentáři o skocích Mostec 2014, které uspořádal 8. června slovinský klub SSK Ilirija Ljubljana.

V kategoriích od nejmladších dětí do 9 let až po juniory do 20 let závodilo 204 mladých skokanů a skokanek, včetně Čechů a Rumunů.
Závody začaly v 8 hodin ráno na můstcích HS-23 a HS-38 v kategoriích D-10, D-11, DE-11, D-12, D-13 a DE-13.

V nejmladší kategorii chlapců do 10 let zvítězil na můstku HS 23 mezi 12 startujícími Tadej BENEDIK z SK Triglav ziskem 235,4 bodů za nejdelší skoky 22 a 21 metrů před 2. Dominikem ZUPANEC z SK Zagorje (217,9 b., 20+20,5 m) a 3. Nik GOSTIŠA LAH z SSK Logatec (213,1 b., 19,5+20 m).

V kategorii chlapců do 11 let zvítězil na stejném můstku HS 23 mezi 18 startujícími Matija ZELNIK z SK Triglav ziskem 242,3 bodů za skoky dlouhé 22 a 21 metrů těsně o 0,5 bodu před 2. Rokem MASLE z pořádajícího klubu SSK Ilirija (241,8 b., 22+21,5 m) a 3. Lovro PEITL z SK Zagorje (237,9 b., 21,5+21,5 m). Z českých účastníků obsadil 4. místo David PEŠTA z JKL Desná (237,8 b., 22+21,5 m), 5. Radim SUDEK z LSK Lomnice n.P. (233,6 b., 21+21 m) a 6. Jiří KONVALINKA ze Ski Klubu Harrachov (225,4 b., 20,5+20 m).

V kategorii dívek do 11 let zvítězila na stejném můstku mezi 10 startujícími TIA KODRNJA z SK Zagorje ziskem 243,1 bodů za nejdelší skoky 22,5 a 22 metrů před 2. Češkou Terezou KOLDOVSKOU z JKL Desná (224,3 b.,19,5+21,5 m), 3. Tinkara GROS z SSK Ilirija (223,3 b., 20,5+20,5 m), 4. Nika PREVC z SK Triglav (217,5 b., 20+20 m) a 5. Češkou Veronikou JENČOVOU z JKL Desná (213,1 b., 19+20,5 m).

V kategorii chlapců do 12 let zvítězil na větším můstku HS 38 v konkurenci 20 startujících Vid ROŠER z SSK Velenje ziskem 241,5 bodů za skoky dlouhé 31,5 a 33,5 metrů před 2. Čechem Františkem JANTOU (238 b., 32+32,5 m) a 3. Miha LIPOVŠEK z SK Zagorje (237,5 b., 33+32 m).

V kategorii chlapců do 13 let zvítězil na stejném můstku HS 38 v konkurenci 23 startujících Karlo VODUŠEK z SSK Ljubno BTC ziskem 268,5 bodů za dva shodné skoky dlouhé 35 metrů před svým oddílovým kolegou 2. Jernejem PRESEČNIK (259,5 b., 35+33,5 m) a 3. Markem HAFNAR z SK Triglav (256 b., 34,5+33 m).

V kategorii dívek do 13 let zvítězila na stejném můstku v konkurenci 4 startujících Pia MAZI z pořádajícího klubu SSK Ilirija Ljubljana ziskem 242 bodů za dva shodné nejdelší skoky dlouhé 32,5 metrů před 2. Češkou Štěpánkou PTÁČKOVOU z JKL Desná (230 b., 32+30,5 m) a 3. Silvou VERBIČ z SK Triglav (226,5 b., 29,5+32 m).

Po západu slunce pokračovaly závody v kategoriích D-14, D-15, DE-15, M-16, M-18 a M-20 při umělém osvětlení na největším z můstků v mosteckém areálu s HS 62 m kategorií chlapců do 14 let, ve které zvítězil v konkurenci 23 startujících domácí borec Damjan SUZIČ z SSK Ilirija ziskem 250,1 bodů dvěma nejdelšími skoky 59,5 a 57,5 metrů před 3. Rokem OBLAK z SSK Alpina (235,7 b., 57,5+56,5 m) a 4. Žakem MOGEL z SSK Ljubno (225,9 b., 53,5+57 m). Český skokan Matěj ČEJCHAN z LSK Lomnice n.P. obsadil 9. místo (193,9 b., 50+50,5 m).

V nejpočetnější kategorii chlapců do 15 let zvítězil na stejném můstku HS 62 v konkurenci 26 startujících Timi ZAJC z SD Vizore ziskem 230,3 bodů za dva shodné nejdelší skoky 55,5 metrů před 2. Benjaminem PODOBNIK z SSK Ilirija (225,1 b., 54,5+55 m) a 3. Medardem BREZOVNIK z SSK Ljubno BTC (223,6 b., 53,5+56 m).

V kategorii dívek do 15 let neměla konkurenci Katra KOMAR z SSK Bohinj, která zvítězila ziskem 207,1 bodů za skoky dlouhé 53,5 a 51 metrů před 2. Kajou URBANIJA ČOŽ z NSK Toper Celje (198,4 b., 51,5+51,5 m) a 3. Katjou MARKUTA z SK Triglav (184,9 b., 50+48 m). V konkurenci 9 startujících se umístily dvě české závodnice 5. Simona WEINLICHOVÁ z SK Ještěd Liberec (174,4 b., 47+48,5 m) a 8. Klára KUBEČKOVÁ z TJ Frenštát p.R. ( 151,5 b., 42,5+45 m).

V kategorii juniorů do 16 let zvítězil na stejném můstku HS 62 v konkurenci 14 startujících Domen PREVC z SK Triglav ziskem 258,3 bodů za dva nejdelší skoky 58,5 a 60 metrů před 2. Videm VRHOVNIKEM z SSK Velenje (238,7 b., 57+57 m) a 3. Kristjanem LESNIK z SK Triglav (224,9 b., 57+58,5 m).

V kategorii juniorů do 18 let zvítězil na stejném můstku HS 62 v konkurenci 18 startujících favorizovaný Čech František HOLÍK z LSK Lomnice n.P. ziskem 245,9 bodů za nejdelší skoky v obou soutěžních kolech 57,5 a 58 metrů před 2. Mateužem SAMEC z SSK Velenje (237,9 b., 57+56 m) a 3. Janem KUS z SSK Ilirija (231,8 b., 55,5+55,5 m).


Foto: Podium kategorie junioři do 18 let

V nejstarší kategorii juniorů do 20 let obsadili na stejném můstku v konkurenci 5 startujících stupně vítězů jen domácí skokani z pořádajícího klubu SSK Ilirija Ljubljana, když zvítězil Rok SETNIKAR ziskem 215 bodů za skoky dlouhé 53,5 a 54 metrů před 2. Nejcem SERETINEK (213,3 b., 55+51 m) a 3. Ožbejem FERKOV (195,9 b., 52,5+48 m).

V nejmladší kategorii chlapců do 9 let, kterým se započítávaly na nejmenším můstku HS 14 dva nejlepší skoky ze třech, zvítězil mezi 19 startujícími Anej RASPOTNIK z SK Zagorje ziskem 213,5 bodů za skoky dlouhé 11,5, (10) a 11 metrů před 2. Marcelem STRAŽIŠAR z SSK Ilirija (208 b., 11,25+10,75+(10,75) m) a 3. Jaka MARINKO z SD Dolomiti (204 b., (11,25)+10,75+10,5 m).

V nejmladší kategorii děvčátek do 9 let, kterým se započítávaly na nejmenším můstku HS 14 též dva nejlepší skoky ze třech, zvítězila mezi 4 startujícími Jerca BEČAN z SD Dolomiti ziskem 197,5 bodů za skoky dlouhé 10,25, (9,75) a 11,25 metrů před její oddílovou kolegyní 2. Larou KOVAČEVIČ (172 b., (7,5)+8,25+8,75 m) a 3. Uršou VIDMAR (166,5 b., (7,75)+8,25+8 m).

[filename=Kompletní_výsledky_závodů.rar] [filesize=Kompletní_výsledky_závodů.rar]
Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_závodů.rar]

Hlavní foto: František Holík (autor: Simona Horká)