Možnost skoků na lyžích pro každého!

Skoky nebo lety na lyžích pro každého po celý rok? Ano, to je možné. Takovéto speciální skokanské zařízení pro odvážlivce se již vyskytuje na německém území a realizace dalšího v rakouském Höhnhartu je již v plném proudu. Fanoušci si mohou díky těmto zajímavým projektům zkusit na vlastní kůži adrenalin a pocit, jaký mají jejich oblíbenci při skoku.

200 metrové skoky – to by nemělo být na tomto můstku utopií. ,,Každý dostane běžné skokanské lyže a jisticí pás pro bezpečnost. K tomu dostane ještě motor, aby dosáhl přiměřené rychlosti,“ řekl projektant Alois Wenger.
Náklady na celý projekt vystoupaly na 200 000 eur (tj. přes 5 milionů korun). Finančně se na areálu podílí 35-ti procenty také Evropská unie a stát. Dosud je vybudován speciální můstek a na počátku příštího roku by měl být celý projekt dokončen.

Starosta města Höhnhartu, Erich Priewasser, doufá, že se stane skokanské zařízení atrakcí a bude tak odrazovým můstkem k růstu turismu. Díky těmto ctižádostivým projektům nebude v budoucnosti jistě výjimkou, že budou mít cestovní kanceláře v nabídce právě tato místa s adrenalinovým zařízením. ,,Důležitá je víra. Když věříš, přijdou i úspěchy,“ dodal Priewasser.

Zdroj: sportsplanet.at
Foto: můstek v Lomnici nad Popelkou (autor: Michaela Vondrášková)