MS 2011: Přípravy v rozhodující fázi

V Oslu začaly rozhodující fáze pro Mistrovství světa v severském lyžování 2011. 1.7.2010 byly rozeslány pozvánky. Týmy se musí na Mistrovství světa v kolébce severských sportů registrovat do 30. října.

„Pozvání jsou mezníkem pro organizační výbor a jasným znamením, že se lyžařský festival blíží,“ vysvětlil generální tajemník Asne Havnelid. „Na tomto Mistrovství očekáváme okolo 650 účastníků z 60 zemí,“ řekl Havnelid.

Organizační výbor je obzvlášť pyšný na nový skokanský můstek, který je jedním z nejmodernějších na světě. Blízko velkého můstku HS 134 byl postaven Midstubakken, kde se budou konat dva závody na středním můstku. Na Midstubakkenu je místo pro 15000 fanoušků.

Holmenkollen, třetí nejslavnější místo konání sportovních událostí na světě?
Roy Evensen, manažer Mistrovství světa 2011, si je jistý, že skokanské závody na novém můstku budou skvělé. „Někdo říká, že po Wimbledonu a Wembley je Holmenkollen nejslavnější místo konání sportovních událostí na světě. S novým můstkem si tuto pozici neoslabíme,“ řekl Evensen.

Mistrovství světa se bude konat od 23. 2. 2011 do 6. 3. 2011. Bude se pořádat pět skokanských závodů – dva týmové (na velkém a středním můstku) a tři individuální (ženy na střením můstku a muži na velkém a středním můstku). Lístky budou v prodeji již od začátku září.

Zdroj: fisskijumping.com
Foto: Holmenkollen (zdroj: fisskijumping.com)