MS 2017: Planice oficiálním kandidátem

Po souhlasu vlády s projektem „Planica 2017“ požádal Slovinský lyžařský svaz oficiálně o pořádání Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2017. Veškerá potřebná dokumentace již byla odeslána do sídla Mezinárodní lyžařské federace společně s poplatkem 150 000 švýcarských franků, který je nedílnou součástí každé kandidatury.

Konečný termín pro podání přihlášek je 1. 5. 2011 a místo konání MS pro rok 2017 bude oznámeno na kongresu FIS v Jižní Koreji v květnu 2012. Aktuální profil skokanského areálu není příliš vhodný, a proto žádost obsahuje stavební plány moderního komplexu, pro který již byly zajištěny finanční prostředky. Tomaz Lovse, šéf Slovinského lyžařského svazu potvrdil, že sportovní komplex za 25 mil. eur by měl v Planici vyrůst nejpozději do roku 2017 a být tak dokonale připraven na tuto akci.

Slovinský ministr školství a sportu Igor Luksic zdůraznil, že některé stavební projekty a rekonstrukce již v Planici běží nyní. Luksic informoval také o tom, že skokanský areál by měl být připraven jako první, poté běžecký areál a další zařízení. Předseda Slovinského olympijského výboru a víceprezident FIS Janez Kocjancic řekl, že Slovinsko bude pravděpodobně čelit velké konkurenci. O MS 2017 mají zájem také finské Lahti, německý Oberstdorf a polské Zakopane.

Zdroj: skijumping-news.com, sta.si, siol.net
Foto: Můstek v Planici (zdroj: archív)