Na marodku Finska přibyla Julia Kykkännen

Mladí sportovci ve Finsku, kteří se právě rozhodují, jakou disciplínu si v budoucnu zvolí, musejí asi vážně uvažovat, že skokům na lyžích je lepší se vyhnout. V poslední době se totiž množí zranění, která pronásledují tamní skokany jako prokletí. Vůbec posledním případem je zranění klíční kosti mladé Finky Julie Kykkännen.

Osmnáctiletá skokanka si však zranění nepřivodila na můstku, ale doma na zahradě. Upadla zde tak nešťastně, že si zlomila klíční kost. Jedná se přitom o zlomeninu na stejném místě, na kterém si již v roce 2009 Finka klíční kost zlomila. Vyšetření v nemocnici ukázalo, že ono starší zranění se zcela nezahojilo. [i]„Doktor říkal, že Juliina klíční kost byla ve stavu, že se mohla zlomit kdykoli. Naštěstí se to nestalo na můstku,“[/i] informoval její otec a trenér Kimmo Kykkänen.

Rodačka z Lahti se nyní připravuje na brzkou operaci a společně s otcem doufá, že rehabilitace bude co nejkratší. Julia Kykkännen by se ráda představila na letošním MS v klasickém lyžování v italském Val di Fiemme.

Zdroj: skispringen-news.de
Foto: Julia Kykkännen (autor: Michaela Vondrášková)