Na úvod letního CoC žen Češky bez bodů

O minulém víkendu (9. -10.8.) se jako poslední letní soutěž rozběhla také ženská odnož Kontinentálního poháru. A do čela celkového hodnocení se po prvním závodě v německém Bischofsgrünu vyšvihla čerstvá německá šampiónka Magdalena Schnurr. Teprve patnáctiletá skokanka si na můstku HS 74 poradila s čtyřiašedesátičlenným startovním polem a za sebou nechala také druhou Natu De Leeuw z Kanady a třetí Izumi Watase z Japonska. České trio se do druhého kola neprobojovalo.

Bischofsgrünskou vítězkou domácí Schnurr, Češky neuspěly.

Magdalena Schnurr si vedení zajistila již v prvním kole vůbec nejdelším výkonem závodu 69,5m. Vytvořila si více jak šestibodový náskok, který ve finále jen potvrdila dalším maximem kola, 69m dlouhým, a na stupních vítězů si mohla vychutnat své první vítězství v CoC. Nutno však připustit, že na startu chyběla královna zimy Anette Sagen či Lindsey Van, která rehabilituje po operaci.

Ze třetí na konečnou druhou příčku poskočila díky metrovému zlepšení Kanaďanka Nata De Leeuw (67m a 68m), naopak z podia spadla Japonka Ayumi Watase (67,5m a 66,5m). Ze stříbra se stalo bramborové umístění a z přítomnosti na stupních vítězů se mohla radovat jiná Japonka, Izumi Watase (66m a 67m). Obě dívky ze Země vycházejícího slunce dělilo 1,1 bodu.

Domácí obecenstvo potěšilo kromě Magdalenina vítězství také čtyřnásobné zastoupení Němek v nejlepší desítce. Naopak českému výběru se na úvod letní série závodů nedařilo. Nejlepší Češka Vladěna Pustková (54,5m) obsadila 53. pozici se ztrátou šesti metrů na bodovanou třicítku, Lucie Míková (50,5m) skončila padesátá devátá. Michaela Doleželová se ve výsledkové listině neumístila, postihla ji spolu s dalšími třemi závodnicemi diskvalifikace.

Výsledky závodu – 10.8.

Program. CoC žen pokračuje ve středu 13.8. závodem v německém středisku Pöhla (HS 66), poté se výpravy přesunou z do Rakouska. V sobotu 16.8. se ženy představí v Ramsau (HS 98) a před téměř měsíční pauzou se utkají o den pzději, 17.8., v Bischofshofenu (HS 78).

Zdroj: ladiesskijumping.com
Foto: podium v Bischofsgrünu (zdroj: ladiesskijumping.com)