Návrat Janne Ahonena – První skok po roce

V březnu roku 2008 oznámil tento fenomenální skokan konec své dlouholeté a velice úspěšné kariéry. Jeden nedostatek se však ve výčtu jeho úspěchů skýtá. Asi jeho největším snem bylo získat medaili na olympijských hrách (v individuálním závodě). Osud tomu však nepřál a zadosti učinení tak mohly být jen čtvrtá místa. Splnění velkého snu přivedlo tohoto skokanského velikána k návratu na skočky. Právě příští olympijská sezóna se pro něho stala velkou výzvou. A tak nám po roce Janne Ahonen hlásí návrat…

,,Před prvním skokem jsem byl trochu nervózní.“

Janne Ahonen zpět! Pětinásobný vítěz Turné čtyř můstků absolvoval pod dohledem bývalého finského šéftrenéra Tommi Nikunena již skoro 100 tréninkových skoků na různých můstcích. Dlouhá pauza zapříčinila i u tak zkušeného skokana jako je Janne Ahonen určitý respekt z můstku. ,, Před prvním skokem jsem byl trochu nervózní. Ale časem se dostavil pocit, jako kdybych žádnou pauzu neměl. Je to skutečně skvělý pocit,“ řekl pro finskou televizní stanici MTV3.

32-letý Fin oznámil před koncem sezóny svůj návrat do skokanského kolotoče s vizí úspěchu na olympiádě ve Vancouveru. Kvůli dopingovým testům může Ahonen startovat až na záčátku října. Do rozjetého vlaku letní GP by mohl přistoupit až při finále LGP v německém Klingenthalu. Jméno Janne Ahonena, muže s tváří hráče pokru, již ke skokům na lyžích neodmyslitelně patří, stal se vzorem mnoha mladých skokanů, proto by si jistě zasloužil i odměnu v podobě splnění jeho snu.

Zdroj: skisprung-web.de
Foto: Janne Ahonen (zdroj:skijumping.pl)