Nejdelší zkušební pokus byl ten Bachledův

Po pátečním neúspěchu se Polsko dostává zpět na koně. 92,5m pro Macina Bachledu, to je nejlepší výkon zkušebního kola. Druhý nejdelší pak vyvstal z lyží Lukasze Rutkowského (89m). Třetí místo si zajistil domácí Jure Bogataj (88m), který jen o půl metru porazil nejúspěšnějšího Čecha Lukáše Hlavu. Do desítky se probojoval také pátý Jiří Mazoch (87m) a desátý Ondřej Vaculík (85,5m). Závod začíná ve Velenje v 17:00h.

Sobotní závod na můstku HS 94 ve Velenje startuje v 17:00h .
Sledujte on-line výsledky.
Startovní listina

Zkušební kolo:

První z české výpravy nastoupil opět Čestmír Kožíšek a jeho výkon se podobal pátku – 77m. Naopak Jiří Mazoch se vyhecoval k délce 87m a doufejme, že se mu totéž podaří i v závodě. Dalšího Čecha, bratra Jana porazil o 5,5m.

Naši si ve Velenje oblíbili značku 85,5m, po včerejším několikanásobném ataku doplachtil do této vzdálenosti i Ondřej Vaculík, celkově desátý. Borek Sedlák lehce zvolnil a došel si pro zkušebních 82,5m. Podobný scénář zvolil také Jan Matura – 82m, Jakub Janda zkušební rundu vynechal, podobně jako „půlnoční vítěz“ pátečního závodu Primoz Pikl či Pascal Bodmer.

Vysokou úroveň si udržuje slovenský, včera bodující skokan Tomáš Zmoray (85m). Slovincům domácí klima také svědčí. Robert Hrgota, v pátek stříbrný, se přiřadil k 87m pátého Jiřího Mazocha a Jure Bogataj si úspěšně naložil porci 88m. O půl metru tak překonal posledního Čecha na listině, Lukáše Hlavu (87,5m), který se stal opět naším nejúspěšnějším mužem a skončil čtvrtý.

Po „vyhoření“ polského manšaftu ve večerním klání se Kruczekova banda sebrala a opět předvedla dlouhé skoky. Výslednicí bylo 89m druhého Lukasze Rutkowského a zejména vítězný pokus Marcina Bachledy, který zabořil své lyže do hmoty ve vzdálenosti 92,5m.

Výsledky zkušebního kola

foto: Marcin Bachleda (zdroj: skijumping.pl)