Nemáte nový Eurosport? Budete bez skoků

Znáte číslo na svého kabelového operátora? Ne? Tak to si kontakt hezky rychle obstarejte. Mohlo by se vám totiž stát, že byste nemuseli vidět některý z přímých přenosů skoků na lyžích. Televizní gigant Eurosport spustil 1. srpna na české „talíře“ stanici Eurosport 2 Bundesliga (pozor, nejedná se o stávající stanici Eurosport 2) a rozhodl se, že některé skokanské závody přesune z tradiční stanice Eurosport 1 na tu novou. A protože vám tento nový program nemusí na satelitu rovnou naběhnout, je nutné, abyste se poradili se svým zřizovatelem o nové odnoži Eurosportu.

Kdybyste usnuli na vavřínech a nový Eurosport 2 Bundesligu nezískali, není vyloučené, že se jednoho dne budete rozčilovat nad bezmocným ovladačem, protože vám nemůže přepnout na vytoužené skoky. A může se to stát už o příštím víkendu.

Eurosport totiž plánuje, že skoky na lyžích přesune na stanici „Bundesliga“ už při závodech v Zakopanem. Jedná se konkrétně o závod naplánovaný na sobotu 22. srpna. Potřebný Eurosport 2 Bundesliga by měl být zahrnut v nabídce zprostředkovatele DigiTV, jednání o poskytování tohoto kanálu navíc pokračují s UPC Direkt. „Výroba nového českého Eurosportu 2 Bundesliga s sebou bohužel nese jeden závažný problém. A sice, že minimum operátorů nabízí nově vytvořený program,“ upozorňuje skokanský komentátor české verze Eurosportu Jan Homolka. „Do budoucna se dá očekávat, že některé skoky budou také na dvojce a aby je diváci mohli sledovat v češtině, je třeba, aby to operátoři měli v nabídce, což se rozjíždí zatím pomalu,“ říká.

„Právě na Eurosport 2 Bundesliga bude možnost v budoucnu sledovat ty skokanské závody, které nebudou vysílány na stanici Eurosport 1. A proto radím: pokud program Eurosport 2 Bundesliga nechytáte, kontaktuje své kabelové operátory,“ uzavírá Homolka.

Více o Eurosport 2 Bundesliga například na parabola.cz.

Foto: logo stanice Eurosport (zdroj: archiv)