Nika Križnar: „Myslím, že to jsou moje nejlepší skoky“

Naprostou suverénkou úvodního závodního víkendu Grand Prix se stala slovinka Nika Križnar. Dvojnásobná vítězka celkového pořadí tím navázala na zlatou medaili z evropských her a všechny soupeřky nechala daleko za sebou i ve Francii. V pozávodním rozhovoru z ní spokojenost pochopitelně jen sršela.

Križnar působí letos na velkých můstcích až neporazitelně, jaký na to má předpis? Chci si skoky prostě užívat a skákat, jak nejlépe dovedu. Fyzicky jsem výborně připravená, což je v tomto sportu nejdůležitější. Jsem moc šťastná, že jsem v až takové formě, pochvalovala si novopečená rekordmanka courchevelského můstku. Se skoky pochopitelně musela být spokojená: Myslím, že to jsou moje nejlepší skoky. Ale tenhle můstek mi svědčí o dost víc než ten malý, je skvělé, že je tu tolik lidí. Tenhle víkend si užívám, navíc nám i přeje počasí, myslím, že tu jsou ideální podmínky. Lze na takových skocích vůbec ještě něco vylepšit? Nevím (smích). Skoky ukazují, že forma je skvělá, což je pro mě nejdůležitější,“ popsala vítězka celkového pořadí SP ze sezony 2020/2021.

Loni ovládla léto Urša Bogataj, letos zatím sezona patří její kamarádce ze slovinského týmu. Je hezké na sebe takto navázat?Určitě, ale nejprve vlastně následovala ona mě, a potom zase já ji, protože Grand Prix už jsem dvakrát vyhrála. Teď doufám, že celkové pořadí vyhraju také letos. Snad bude žlutý dres můj i na konci (smích). Další starty nyní těhotné Bogataj jsou však s velkým otazníkem a sama Križnar přiznala, že neví, zda se ještě někdy na můstku v aktivní roli potkají.

Jaké má královna francouzského víkendu další plány? Připravit se na další závod ve Szczyrku, tam chci předvést to stejné jako tady a doufám, že i tam to budou skvělé závody. Letošní sezoně chybí klasický vrchol v podobě světového šampionátu nebo olympiády, dle slov Niky Križnar je tudíž jejím největším cílem zisk křišťálového glóbu. Na závěr ještě třiadvacetiletá skokanka z Kranje zavzpomínala na březnové lety na lyžích: Bylo to samozřejmě skvělé. Moje forma nebyla taková, takže bych letos chtěla, aby to bylo úplně jiné a létala jsem za 200 metrů! Pokud předvedu skoky jako tady, tak by to mělo vyjít (smích).

Foto: Nika Križnar (autor: Jan Štěrba)