Nominace Čechů na CoC do Lilleham. a Osla

Na pokračování seriálu Letních Kontinentálních pohárů ve skoku na lyžích odletěla ve čtvrtek z Prahy do Norska výprava české skokanské reprezentace ve složení: trenér David Jiroutek a čtyři závodníci: Antonín Hájek a Lukáš Hlava z Dukly Liberec, Roman Koudelka z LSK Lomnice n.P. a Jakub Janda z Dukly Frenštát p.R. Spolu s nimi odletěl i trenér František Vaculík s jedinou závodnicí Michaelou Doleželovou ze Sokola Kozlovice.

V norském Lillehammeru se na olympijských můstcích HS 138 a HS 100 uskuteční ve dnech 11.– 12. září 2010 dva závody CoC mužů a dva závody CoC žen. Od Jandy a Hájka se očekávají další body pro udržení jejich zatím výborné pozice na 4. a 5. místě v průběžné klasifikaci CoC, což by posílilo naději na zvýšení startovní kvóty našeho A-týmu ČR na SP a KP v blížící se zimní sezóně.

V následujícím týdnu by je čekal trénink a účast na inaguračních závodech CoC v Oslo na nově rekonstruovaných můstcích pro MS FIS 2011. Pro Michalelu Doleželovou budou její starty ve Skandinávii náročnou zkouškou, vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, kdy jí horečnaté onemocnění před týdnem zabránilo startovat na dvou RKZ ve Frenštátě p.R.

Foto: Hlava, Hájek a Koudelka (zdroj: skijumping.pl)