Nominace českých skokanů na SP, KP a FC

Čtyřlístek českých skokanů Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura a Ondřej Vaculík zůstal po víkendovém SP v italském Pragelatu, kde naši reprezentanti trénovali pod vedením Richarda Schallerta a Františka Vaculíka.

Ve středu se celá česká sedmičlenná výprava přesunula na závěrečnou štaci předvánoční periody Světového poháru do švýcarského Engelbergu, kde v pátek 19. prosince 2008 po oficiálním tréninku na můstku HS 137 nastoupí ve 14,30 hodin ke kvalifikaci pro úvodní sobotní závod SP. Začátek 1. soutěžního kola je naplánován na 13,45 hodin stejně jako u nedělního závěrečného závodu.

Dvojzávod Kontinentálního poháru proběhne o víkendu 20. večer (17,30 hod.) a 21. 12. 2008 dopoledne (10,30 hod.) na velkém můstku K = 120 m, HS 134 v areálu MS FIS 2009 na libereckém Ještědu. Trenérské duo David a Jakub Jiroutkovi nominovalo k těmto závodům CoC 9 českých závodníků ve složení: Hubert Bláha, Martin Cikl, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek, Robert Kubáň, Jiří Mazoch, Martin Plhal, Borek Sedlák a Vladimír Struhár, kteří budou mít v početné mezinárodní konkurenci těžký úkol prosadit se letos poprvé na stupně vítězů a vybojovat případné zvýšení startovní kvóty na Turné 4 můstků.

Ve středu tito čeští reprezentanti a vybraní předskokani trénovali na můstku HS 100 v Harrachově a od čtvrtka 18. prosince budou mít k dispozici již velký můstek na Ještědu.

Trenéři Mgr. Pavel Věchet a Tomáš Portyk vyrazili ve středu na Slovensko na závody FIS Cup se šesticí českých juniorů ve složení: Tomáš Friedrich, Pavel Farkaš, Vít Háček, Miloš Kadlec, Pavel Rajnoch, Martin Šútor. O víkendu 20. a 21. prosince 2008 budou bojovat na můstku HS 100 na Štrbském Plese o body FIS Cup, které jsou nutnou podmínkou pro jejich další možné starty ve vyšší soutěži – Kontinentálním poháru.

Foto: Jakub Janda na archivním snímku (zdroj:skoky.net)