Nominace skokanů na SP do Val di Fiemme

Schválená nominace na IV. periodu Světového poháru skokanů jehož první dva závody se uskuteční o víkendu 12. a 13. ledna v italském Val di Fiemme. Závody budou zahájeny v pátek 11. ledna 2008 večerní kvalifikací na můstku HS 134 v Predazzu.

Českou výpravu budou tvořit trenér A-týmu Richard Schallert, asistent Gernot Landerer, servisman František Vaculík a závodníci: Martin Cikl, Antonín Hájek, Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura a Borek Sedlák.

Početná česka výprava juniorů odjede v pátek 11. ledna 2008 na mezinárodní závody FIS CUP do německé Lauschy. Pod vedením trenérů Jakuba Jiroutka s Jiřím Hájkem a servismanem Radkem Žídkem budou v Německu na můstku HS 102 startovat závodníci: Hubert Bláha, Pavel Farkaš, Čestmír Kožíšek, Lukáš a Robert Kubáňové, Jiří Mazoch, Martin Plhal, Václav Štorek a Martin Šútor.

V závodech Kontinentálního poháru, které se uskuteční od 11. do 13. ledna 2008 v japonském Sapporu, nebudou čeští skokani startovat.

Od pondělí 14. ledna 2008 se uskuteční v Liberci na K 120 soustředění A i B týmu, během kterého se rozhodne o nominaci na dvojzávod SP v letech na lyžích v Harrachově a o nominaci na CoC v německém Brotterode pořádané ve dnech 19. a 20. ledna.

Foto: Roman Koudelka (zdroj: skijumping.pl)