Norové na Kanárech, Rakušané jsou doma

Vedle Němců a Poláků se vydal na jih i norský tým. Šéftrenér Norů Alexander Stöckl odcestoval společně se šesti skokany A-týmu na ostrov Fuerteventura ležící v souostroví Kanárské ostrovy. Naproti tomu Rakušané zůstávají tento rok doma.

Teploty mezi 25 a 30 stupni Celsia jsou neobvyklou přípravou na nadcházející zimní sezonu. Přeci jen chtějí Norové stejně jako Poláci a Němci na jihu ještě jednou „dobít baterie“ necelý měsíc před startem Světového pohárů v norském Lillehammeru. Proto se vydalo šest členů norského áčka společně s některými juniory na ostrov Fuerteventura. Schází Bjørn Einar Romøren, jenž je po úspěšné operaci zad.

Kombinace fyzického tréninku a odpočinku
,,Budeme hledat dobrou kombinaci fyzického tréninku a odpočinku. Kromě toho to bude týden stavění týmu a vytyčování plánů pro nadcházející zimní sezonu,“ prohlásil Stöckl v rozhovoru pro nrk.no. ,,Věříme, že je pro sportovce správné načerpat dostatek slunce – speciálně pro severské lyžaře. Slunce je důležité pro tvorbu vitamínů a endorfinů.“

Vedení norského týmu se netají tím, že získalo inspiraci pro takovéto výlety od Rakušanů. Rakušané takhle cestují již několik let. Jasně vidíme, co jim to přineslo a věříme takové výlety mohou být velmi dobré i pro nás,“ říká sportovní ředitel Clas Brede Bråthen. Šéftrenér Alexander Stöckl, sám Rakušan, věří, že tato akce může jeho tým posunout opět o něco blíže Rakušanům.

S bývalým atletickým trenérem je Stöckl spokojený: Především se přesvědčil Tom Hilde, který je v této době se skočenými 64 centimetry nejlepší z týmu. ,,To je poměrně vysoko,“ zdůraznil Stöckl, který je spokojený taky s vítězem Světového poháru Andersem Bardalem.

Rakušané se vzdali aktivní dovolené
Zatímco načerpávali Němci ve Španělsku a Poláci v Turecku energii, tak rakouský tým mezitím upustil od aktivní dovolené, jakou měli na programu v posledních letech. Cestu do Egypta v tomto roce zrušili – místo toho absolvovali poslední letní trénink v Innsbrucku a Stamsu. K prvním skokům na sněhu se postaví tým Alexandera Pointnera až přímo před prvními závody Světového poháru v Lillehammeru.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Norský tým (autor: Michaela Vondrášková)