Norský tým povede na MS Anders Jacobsen

Norové se nejdéle ze všech týmů zdrželi se svojí nominací skokanů na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Sapporu a měli důvod. Hned po Rakušanech mají v nejlepší dvacítce hodnocení Světového poháru nejvíce mužů – přesně čtyři. Dnes se mělo konat v Holmenkollenu domácí mistrovství Norska, ze kterého měly nominace na MS vyplynout.

V Holmenkollenu ale panovalo větrné počasí, kvůli kterému muselo být mistrovství zrušeno, a trenérům a dalším funkcionářům nominační volba ulehčena nebyla. Celkem logicky nakonec byla pro náročný úkol v Sapporu zvolena čtyřka nejlépe umístěných Norů ve Světovém poháru – Anders Jacobsen, Tom Hilde, Anders Bardal a Roar Ljökelsöy. Norský šampionát měl rozhodnout mezi trojicí Pettersen, Romören a Bystöl, i přes odřeknuté závody dostal s důvěrou trenéra Kojonkoskiho nakonec pátou letenku Sigurd Pettersen. Olympijský vítěz Lars Bystöl ani držitel světového rekordu v letech na lyžích Björn Einar Romören se tak díky svým vleklým potížím s formou do Sappora nepodívají.

Na bedrech Norů leží těžký úkol, nijak se netají ambicemi na medaili v soutěži družstev, samozřejmě horkým želízkem v ohni závodů jednotlivců bude i současný lídr Světového poháru Anders Jacobsen.

zdroj: skihopp.no
foto: Anders Jacobsen (zdroj:slonordic.com)