Norský tým pro CoC náhle bez trenéra

Norský výběr pro Kontinentální pohár rozdýchává nemilou zprávu. V letní části CoC 2009 se odskákalo teprve pět závodů a norský tým je už bez trenéra. Tedy ne, že by byl Ottesen tak neúspěšným trenérem a byl odvolán. Pětatřicetiletý kouč Lasse Ottesen se vzdal postu sám – kvůli rodině. Spolupráce končí k 1. srpnu 2009. A tak naopak Ottesen zavádí do úzkých svého, brzy již bývalého, zaměstnavatele.

„Je to samosebou škoda, ztratit zrovna v tuto dobu trenéra. Vhodnější by bylo, kdyby se tak stalo ještě před začátkem letní sezony. Ale jeho přání respektujeme a chápeme, že je pro něj rodina přednější,“ vyjádřil se k situaci sportovní šéf norského skoku Clas Brede Braethen. Ottesen teď postavil vedení vážně do nezáviděníhodné pozice. Zvlášť po sezoně, která, až na světlejší místa, nevedla k přehnanému norskému optimismu.

Bývalý norský skokan Ottesen, jenž má za sebou rok práce u norského manšaftu, vedl ještě před domácím angažmá u skokanů-speciálistů výběr norských a posléze amerických kombiňáků. A zřejmě hlavně práce u Američanů odloudila Ottesena od skoků, tedy alespoň na čas. „Dělal jsem v posledních letech náročnou práci, navíc s extrémními nároky na cestování,“ objasňoval své jednání sám Ottesen. „Každé takové rozhodnutí je těžké, ale je pro mě přirozené, že myslím na rodinu a stavím ji na žebříčku hodnot na první místo,“ řekl. Vzhledem k Ottesenově věku ale není vyloučené, že se trénování nevzdává nadobro.

Zdroj: skijumping.no, senior-jumping.de
Foto: Lasse Ottesen (zdroj: nrksport.no)