Nové tváře v posledních závodech letní GP

Před námi jsou poslední dva závody letní Grand Prix. Jak čeští, tak polští fanoušci, se mohou těšit, že mezi světovou elitou uvidí na televizních obrazovkách neokoukané tváře z řad svých zástupců. V českých barvách vyráží za svou premiérou Vojtěch Štursa a za ty polské vítěz letního hodnocení Kontinentálního poháru Aleksander Zniszczoł.

Šestnáctiletý Vojtěch Štursa doplní český tým ve složení Jan Matura, Borek Sedlák, Lukáš Hlava a Roman Koudelka. Za Polsko vystartují Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Rafał Śliż a Aleksander Zniszczoł. Známá už je také i sestava finského týmu. Do Hinzenbachu vyráží Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Jarkko Määttä a Kimmo Yliriesto. V Klingenthalu se k nim přidá Janne Happonen a Matti Hautamäki.

Německá nominace je následující – Richard Freitag, Severin Freund, Stephan Hocke, Maximilian Mechler, Martin Schmitt a Felix Schoft. V Klingenthalu se k těmto skokanům připojí národní skupina ve složení Pascal Bodmer, Felix Brodauf, Michael Neumayer, Georg Späth, Andreas Wank a David Winkler. Rakouská sestava zahrnuje Thomase Morgensterna, Gregora Schlierenzauera, Manuela Fettnera, Wolfganga Loitzla, Michaela Hayböcka a Stefana Krafta. V Hinzenbachu se pak kromě nich představí Thomas Thurnbichler, Andreas Strolz, Markus Eggenhofer, Manuel Poppinger, David Unterberger a Johannes Obermayr.

_________________________________________________________

PROGRAM LGP HINZENBACH – HS 94

Pátek 30. 9.
15:00 – oficiální trénink
17:00 – kvalifikace

Sobota 1. 10.
12:30 – zkušební kolo
13:30 – individuální závod

PROGRAM LGP KLINGENTHAL – HS 140

Neděle 2. 10.
16:00 – oficiální trénink
18:30 – kvalifikace

Pondělí 3. 10.
14:30 – zkušební kolo
15:30 – individuální závod

Zdroj: skokinarciarskie.pl, berkutschi.com, skijumping.de
Foto: Vojtěch Štursa (autor: Simona Horká)