Oberstdorf vyhrál Malysz, bodovali i čtyři češi

Podruhé za sebou bodovali ve Světovém poháru hned čtyři čeští skokané na lyžích, na přední místa však v Oberstdorfu nedosáhli. O nejlepší výsledek se v sobotu postaral 21. místem devatenáctiletý Antonín Hájek, loňský vítěz seriálu Jakub Janda byl pětadvacátý. Premiérový triumf v sezóně a celkově třicátý v kariéře vybojoval Polák Adam Malysz.

Ve druhém kole předvedl Malysz nejdelší skok dne 137 metrů spolu s Rakušanem Martinem Kochem a norským vítězem Turné čtyř můstků Norem Andersem Jacobsenem, který je dál v čele Světového poháru. Po prvním kole vedl Rakušan Thomas Morgenstern, přestože závodí s pásovým oparem, ale polský skokan ho nakonec o 3,2 bodu předstihl. Třetí skončil domácí Michael Uhrmann.

Malysz čekal na vítězství ve Světovém poháru od 12. března loňského roku. „Možná to nebyly dokonalé skoky, ale ještě pořád jsem v dobré formě. Dneska mi to vyšlo. Skáču dobře celou sezonu, ale je potřeba mít i štěstí. Byl jsem na tom dobře už v Zakopaném, ale tam bohužel nebyla dobrá konstelace,“ řekl devětadvacetiletý vítěz elitního seriálu z let 2001 až 2003.

Malysz si před týdnem v polských Tatrách brousil zuby na dobrý výsledek před domácími fanoušky a nelíbilo se mu zrušení druhého kola po těžkém pádu českého reprezentanta Jana Mazocha, jenž stále leží v krakovské nemocnici.

Právě v Zakopaném prý onemocněl Morgenstern pásovým oparem, i tak v sobotu bojoval o vítězství. „Můj imunitní systém je oslabený a už po prvním skoku jsem se cítil úplně vyčerpaný,“ prohlásil na tiskové konferenci dvojnásobný olympijský vítěz z Turína, který vynechal páteční tréninky i kvalifikaci a šetřil síly na závod.

více (včetně výsledků) se dočtete na Sport.cz

Foto: vítězové v Oberstdorfu (zdroj: sportsplanet.at)