Obrazem: Bude připraven. S nedostatky.

Už nejspíš můžeme s klidem na duši říct: ano, ještědský areál bude na finále nejvyšší skokanské soutěže letní sezony připraven. Hmota leží na svém místě, nájezd se zdárně upravuje, okolí se začíná zelenat. A zřejmě navážno se z pod můstků odstěhoval všudypřítomný jeřáb. Přesto kapka pesimismu zůstává, rozestavěný úsek tribuny světlo světa před GP neuzří.

Diskuze o hmotě. Radost z položení umělého povrchu na oba liberecké můstky kazí zvěst o znovu odkrytí, které se má konat záhy po GP. Skutečně je to pravda, úprava však nemá být nijak drastická. Údajně se odkryje jen úzký pruh, aby se podél můstku mohly připevnit dost chybějící schody.

Vojáci. Pečlivě seřazené nákladáky čekají jen na rozhodující povel: odjezd! Pod Ještěd se však budou moci vrátit, část fandovského zázemí stále chybí.

Pro fanoušky. Podél skokanské „půdy“ se vlní nově stvořený chodník vedoucí k lanovce, oči však bere zdánlivě rozsáhlé řadoví tribun. Připomenme si, že vstupenky na libereckou GP jsou k dostání od 10.9. za 150Kč v pobočkách Ticketpro. Snad se nás tam sejde co nejvíc.

V detailu. Dojezdová plocha je již připravena pro závěroučnou úpravu. Otázkou zatím zůstavá – dovezou se předpěštované čtverce trávy jako na fotbalový stadion, nebo se Libereční vydají alternativní cestou jako v Pragelatu a vyzkouší jiný materiál?

Pořádek. Architektonicky zajímavá administrativní budova dostane zasloužené úpravné okolí. Snad je příliš nepokazí „budky“ pro skokany, které se nejspíš budou tyčit na zatím volné terase.

Zázemí dělníků. Stavební buňky u dojezdu stojí i nadále, poslední dělníci z areálu zmizí zřejmě těsně před otevřením.

Lepší přístupnost? V zimě byla nezpevněná cesta pro všechny fanoušky očistcem, který museli při cestě na tribuny absolvovat. Nyní na ně čeká nová asfaltová cesta, vedoucí k jejich místům.

Parking. Speciálně pro světový šampionát se vybodovalo také nové kryté parkoviště, umístěné pod kopcem poblíž konečné stanice tramvaje.

Odkazy na předchozí fotoreportáže z Ještědu:

* článek z 4.9.
* článek z 27.8.
* článek z 22.8.
* článek z 16.8.
* článek z 2.8.
* článek z 25.7.
* článek z 20.7.
* článek z 10.7.

Text: Hana Trnečková
Fotografie: Kamil Rybář