Obrazem: skokanské staveniště na Ještědu

Delegace MS 2009 v čele s prezidentkou Kateřinou Neumannovou odcestovala na jižní polokouli, aby v Cape Townu předvedla svou práci sešlým činovníkům z řad FIS. Mezitím, na severní polokouli, v Liberci u můstků stojí několik zástupců těžké techniky a dělníků, kteří mají ještědské můstky připravit na letní skokanskou sezonu. Nabízíme vám malý náhled za oponu libereckých skoků, pořízený o víkendu.

V zimě sjezdovka, nyní příjezdová cesta pro stroje. Na vše dohlíží majestátní ještědský vysílač.

Již pro potřeby letošního Světového poháru, který se konal v únoru, byla postavena multifunkční budova skýtající zázemí pro Organizační výbor, sportovce, novináře i jiné akreditované osoby. Nyní se upravuje zejména její okolí, kde budou sektory pro rodiny a žurnalisty a také buňky pro závodníky.

Doskočiště, na které je třeba položit speciální materiál. Termín, kde bude umělý povrch na můstku dokončen, zatím ale není znám. Prozatím se závěr prací odhaduje na léto.

Miliony, přesněji čtrnáct milionů, se postupně přeměňují v úpravu padajícího svahu.

Nad doskočištěm se plánuje výstavba tribun s desetitisícovou kapacitou. Realizace je prozatím na půli cesty. Část již stojí, část vypadá zatím jako torzo.

Snímky byly pořízeny 24. května.

foto: Michaela Vondrášková