Olli: Niemelae bol dôvod môjho odstúpenia

Štrnásť mesiacov po skončení jeho kariéry a fínsky skokan na lyžiach Harri Olli prvýkrát prehovoril otvorene o dôvodoch svojho rozhodnutia. V rozhovore s novinami „Ilta-Sanomat,“ povedal aký mal na neho vtedajší tréner vplyv.

„Prestal som skákať, pretože Pekka Niemelae ma nechcel od začiatku v kádre A. Dostal, čo chcel,“ vysvetlil vicemajster zo Sappora v roku 2007. Podľa Olliho, problémy s Niemelaem začali na jar a v lete roku 2010, kedy bol hlavný tréner fínskeho zväzu lyžiarov. Dôvodom pre takéto spory boli rôzne názory na jeho nové tréningové metódy. „Podarilo sa mu zničiť moju kariéru,“ hovorí Olli. Zároveň neľutuje svoju rezignáciu. „Hanbím sa za to, čo sa stalo v tomto období fínskeho skoku na lyžiach,“ hovorí 27-ročný skokan, ktorý vylúčil možnosť návratu k športu ako aktívny skokan.

Keď trénera Niemelaeho žiadali o vyjadrenie k obvineniu od svojho bývalého zverenca, neskrýval prekvapenie a nedal sa do nich zatiahnuť. „Harri Olli bol ten, ktorý sťažoval život celému tímu,“ povedal fínsky tréner, ktorý doteraz mlčal, pokiaľ ide o obvinenia od bývalého skokana. Teraz tréner prelomil mlčanie a popísal nešportové správanie Olliho.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Harri Olli (autor: Michaela Vondrášková)