Peter Frenette ukončil kariéru

Jeden z nejlepších amerických skokanů posledních let Peter Frenette se rozhodl ukončit kariéru. Teprve dvaadvacetiletý skokan, jenž reprezentoval Spojené státy americké dvakrát na olympijských hrách, se hodlá věnovat studiu na Univerzitě v Denveru.

Dvojnásobná účast na OH, ale i 6. místo z  mixů na MS
Peter Frenette pochází ze Saranac Lake ve státě New York, což je asi 15 minut jízdy od Lake Placid. Tam v šesti letech se skoky začal, v jedenácti už si troufl na K 90 a v osmnácti debutoval ve Světovém poháru.

Asi jeho největším úspěchem je dvojnásobná olympijská účast ve Whistleru a v Soči. Jeho nejlepším olympijským výsledkem je 32. místo z velkého můstku ve Whistleru. Dvakrát se účastnil i světového šampionátu a ve Val di Fiemme si minulý rok doskočil s americkým týmem pro šestou příčku v mixech.

Ve Světovém poháru si připsal 15 startů a nejlépe si vedl v Sapporu 2011, kde byl osmnáctý. Ještě o pět pozic výše stanul o rok později v závodě letní Grand Prix v Hinterzartenu. Japonské Sapporo mu je nejspíš zaslíbené, neboť si tam připsal i druhé místo v Kontinentálním poháru. Naposledy jsme mohli Frenetta vidět letos v únoru během závodů FIS Cupu v polském Zakopane.

Ale skoky na lyžích daly Frenettovi daleko víc než jen úspěchy v závodech: „Přes 15 let byl tento sport mým životem a byla to jízda. Viděl jsem svět, poznal jsem úžasné přátele, hodně jsem se naučil a měl jsem štěstí, že jsem mohl závodit na úrovni, která byla mým snem, když jsem se skoky začal. Jako dvojnásobný olympionik, trojnásobný národní šampion a závodník v soutěžích světové třídy se cítím neuvěřitelně šťastný, že jsem mohl být součást této společnosti.“

Zdroj: peterfrenette.weebly.com, fis-ski.com
Foto: Peter Frenette (autor: Michaela Vondrášková)