Počasí na MS v Sapporu zlobí skokany

Až napodruhé vyšel na MS v Sapporu oficiální trénink skokanů na středním můstku, před zítřejší kvalifikací. Ve středu ho museli pořadatelé kvůli nepříjemnému sněžení dvakrát odkládat, nakonec ani sportovce na můstek nepustili.

Čeští reprezentanti si proto museli vystačit s pravidelným ranním během ulicemi města či fotbálkem na zasněženém plácku mezi budovami. Podobně jako Slovinci využívají také prostory jedné z podzemních garáží, kde speciálními cviky nacvičují různé fáze skoků.

Na dnešní den organizátoři naplánovali další trénink.Větrné počasí sice posouvalo starty cvičebních kol, přesto se zdárně doskákal. Jakub Janda sice včera přiznal svou únavu a problémy se spánkem, dnes však předvedl slušné skoky. Skok prvního kola byl dlouhý 93m, ve druhém dolétl, stejně jako Adam Malysz, na značku 94,5m a umístil se v tomto kole na devátém místě.

Do „Top 15“ druhého kola se dostali také dva další čeští skokani – Ondřej Vaculík skočil 93m (o 9,5m dál než při prvním pokusu), Antonín Hájek 93,5m (první skok byl dlouhý 88m). Roman Koudelka ukázal skoky dlouhé 90 a 91m. Naopak se nevedlo Janu Maturovi, který zaznamenal skoky dlouhé pouze 85,5 a 87,5m a vyvstává otázka, zda nebude lepší nasadit do kvalifikace Vaculíka.

První kolo vyhrál Fin Harri Olli, druhé Rakušan Thomas Morgernstern, oba výkonem 102m. Tréninku se zúčastnili všichni skokani až na reprezentanty Švýcarska a Spojených států.

Foto: můstky v Sapporu (zdroj: archiv)