Počasí opět brání závodům

Ani leden nepřinesl sportovcům a jejich fanouškům sněhovou nadílku a zimní teploty a postaral se tak o zrušení prvního závodu v novém roce. Tentokrát jde o závod Kontinetálního poháru žen a FIS poháru mužů ve skocích na lyžích ve slovinském Ljubnu, které se měly uskutečnit v termínu 12. – 14. ledna. Slovinské středisko trápí nedostatek sněhu a nízké teploty, které brání výrobě technického sněhu.

Včera bylo definitivně rozhodnuto o zrušení závodů v Ljubnu, koordinátor skoku žen Dr. Edgar Ganster se ale ještě snaží o přeložení závodů na jiný můstek, případně posunout závody na pozdější termín. Překážkou už není počasí, ale místní sponzor závodů, který je ochoten podporovat závod právě jen v Ljubně. Můstek v blízkém Myslinje je poměrně malý ( K60 ) a navíc nemá platný certifikát. V Planici, nejznámějším slovinském středisku, kde se nedávno skákaly závody Kontinentálního poháru mužů navíc nejsou moc ochotni zaskočit. Po čtyřech závodech v Norsku je tedy odvolán další závod žen. Optimisticky vypadá naproti tomu situace v italském Toblachu, kde mají teploty pod bodem mrazu a vyrábí technický sníh, takže další závod 16. ledna by se měl uskutečnit dle plánu.

Poslední závod lednové série má být 18. ledna v Bischofshofenu a jak jsme viděli dnes při kvalifikaci na turné 4 můstků, i vedlejší K 65 je sněhem pokrytý a uspořádání závodů by nemělo stát nic v cestě. Z českého týmu se obou těchto závodů zúčastní vedle Vlaďky Pustkové i 12tileté Míša Doleželová z TJ Frenštát a Lucka Miková z Ještědu Liberec. Před těmito závody chtějí děvčata ještě potrénovat na můstcích v Breitenbergu a Villachu. což je důležité hlavně pro Lucku Mikovou, která nemá letos ještě jediný skok na sněhu. Tento trénink a závody Kontinentálního poháru žen jsou asi poslední možností přípravy na Mistrovství světa juniorů, které se má uskutečnit v termínu 30.1.-4.2.07 v italském Tarvisiu.

Foto: Vlaďka Pustková (zdroj: Pavel Mikeska)