Pohár města Desná v Jizerských horách 2006

Za účasti 70 skokanů a skokanek z ČR a Slovinska uspořádal v neděli 13. srpna 2006 Jizerský regionální klub lyžařů na můstcích K = 20, K = 38 a K = 60 m s umělou hmotou ve skokanském areálu v Desné v Jizerských horách tradiční závody žáků a dorostenců ve skoku a severské kombinaci.

V závodě starších žáků ročníků 1993 a 1994 ve skoku na lyžích zvítězil na můstku K 60 m slovinský skokan Niko Hižar z SSK Velenje ziskem 209,3 bodů nejdelšími skoky dne 57,5 a 58,5 metrů s náskokem 22,5 bodu před Pavlem Rajnochem z TJ Frenštát p.R. (186,8 b., 53,5+55 m) a Radimem Berkou z SK Ještěd Liberec (179,6 b., 54+53 m). Lukáš Krejča z TJ Frenštát p.R. neudržel svůj náskok z 1. kola a obsadil 4. místo ziskem 177,8 bodů za skoky 54 a 52 metrů před Adamem Oplištilem z SK Ještěd Liberec (174,1 b., 55+52 m) a Vítem Háčkem ze Ski Klubu Harrachov (169,1 b., 51,5+53 m).

Tomáš Dufek z LSK Lomnice n.P. obsadil 7. místo před svým oddílovým kolegou Janem Součkem, Martinem Zemanem z z pořádající JRKL Desná v J.h., Ondřejem Kelnarem z TJ Rožnov p.R. Jedenácté místo obsadil Erik Pistovčák ze sokola Kozlovice před rožnovským Michaelem Michutem a frenštátským skokanem Adriánem Juračákem.

Mezi mladšími žáky ročníků 1995 a 1996 zvítězil v jednokolovém závodě na můstku K 38 m favorizovaný Tomáš Portyk z LSK Lomnice n.P. ziskem 115,6 bodů za nejdelší skok 39 metrů těsně před slovinským skokanem Uhr Krajnčanem (112,8 b., 38,5 m) a svým oddílovým kolegou Martinem Dufkem (10,8 b., 36 m). Čtvrté místo obsadil Vojtěch Štursa z SKL Nové Město n.M. (91,8 b., 33,5 m) před Michalem Krpcem ze Sokola Kozlovice (89,8 b., 33,5 m) a skokankou Lucií Míkovou z SK Ještěd Liberec (87 b., 33 m).

Jonáš Bešťák z pořádající JRKL Desná obsadil 7. místo před Tomášem Vančurou z TJ Rožnov p.R., Davidem Medkem ze Ski Klubu Harrachov, dalším rožnovským skokanem Petrem Cábem a skokankou Michaelou Dejmkovou z SK Ještěd Liberec (65,7 b., 27,5 m).

V kategorii nejmladších žáků ročníků 1997 a mladších na můstku K 20 m získal pro slovinský klub SSK Velenje druhé vítězství Mateuz Samec ziskem 185,9 bodů za dva skoky dlouhé 16,5 metrů před Františkem Holíkem z LSK Lomnice n.P. (176 b.,16+16,5 m) a Lukášem Daňkem ze Ski Klubu Harrachov (170,8 b., 15,5+15,5 m. Čtvrté místo obsadil Lukáš Chrástka z SK Ještěd Liberec (168,8 b., 15,5+15,5 m) před Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P.(160 b., 16,5+16 m) a Lukášem Kantorem z TJ Třinec.

Na 7. místě byl Lukáš Bartůněk z pořádajícího JRKL Desná před Michalem Čechem ze Ski Klubu Harrachov a jeho oddílovým kolegou Ondřejem Pažoutem. Desáté místo obsadil Slovinec Patrik Vitez z SSK Velenje před Matějem Hájkem ze Ski Klubu Harrachov. Nejmladší závodník šestiletý Ondřej Krpec ze Sokola Kozlovice (*2000) obsadil ziskem 122,3 bodů za skoky 14,5 a 14 metrů 19. místo.

V samostatné kategorii soutěžily na můstku K 20 m i děvčata. Zvítězila Barbora Blažková z pořádající JRKL Desná ziskem 146,4 bodů za dva 14-ti metrové skoky před svou oddílovou kolegyní Karolinou Indráčkovou (117,8 b., 11,5+12 m) a Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (105,2 b. 10,5+11 m). Čtvrté místo obsadila osmiletá Veronika Pánková ze Ski Klubu Harrachov 102,4 b., 9,5+11 m).