Již tradičně se v druhé polovině srpna uskuteční ve Frenštátě pod Radhoštěm závody v letním skoku na lyžích – VIII. Memoriál Jiřího Rašky. V rámci závodního víkendu se uskuteční dva závody Kontinentálního poháru mužů a finále Světového poháru žen. Čeští skokanští příznivci tak mohou na vlastní oči vidět korunovaci královny letní skokanské sezóny.
[i][b]UPOZORNĚNÍ – jak jsme informovali v samostaném článku, Lundby a Takanaši nakonec startovat nebudou. [/b] [/i]
Závodní víkend v areálu Jiřího Rašky bude zahájen v pátek 16.8. Kontinentálním pohárem mužů. Bude se jednat o první z vrcholů celého klání, neboť tento závod bude zároveň klasifikován jako Memoriál Jiřího Rašky o putovní trofej, kterou získal Jiří Raška za triumf v závodě v Bischofshofenu v rámci Turné čtyř můstků 1969. Sobotní program ozdobí dopolední mužská soutěž o Pohár starosty města Frenštát, na kterou naváže odpolední kvalifikace žen pro nedělní závod. V neděli dopoledne se poté startovní pole nejlepších světových skokanek v čele s aktuální olympijskou vítězkou Maren Lundy z Norska či legendární Sarou Takanashi z Japonska utká v rámci finálového závodu letošní letní sezóny Světového poháru. Frenštát pod Radhoštěm se tak stane místem korunovace vítězky letní sezóny.
Doposud jediné finále Letní skokanské grand prix se odehrálo v Liberci. Zdejší závod uzavíral letní mužskou sezónu roku 2008. Ve startovní poli závodnic bude mezi 13 přihlášenými státy i české reprezentační družstvo v čele se stále lepšící se Karolínou Indráčkovou, mladičkou Štepánkou Ptáčkovou i Zdeňkou Pešatovou. V mužské kategorie se očekává účast závodníků ze 16 zemí, v roli trenérů se představí i bývalí kormidelníci českého národního týmu – Richard Schalert s japonskými skokany a Vasja Bajc v roli šéftrenéra Maďarska. Kromě samotných závodů se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program. V jeho rámci se mj. vzpomene desáté výročí od historicky prvního skokanského mistrovství světa žen v Liberci 2009, budete si moci prohlédnout výstavku vozů Hyundai, stejně jako maketu budoucí podoby skokanských můstků v Areálu Jiřího Rašky.
[b]PROGRAM ZÁVODNÍHO VÍKENDU:[/b]
[b]Pátek 16.8.2019[/b]
MUŽI – KONTINENTÁLNÍ POHÁR
13:30 Oficiální trénink
16:00 Slavnostní zahájení
16:30 MEMORIÁL JIŘÍHO RAŠKY – HS 106
[b]Sobota 17.8.2019[/b]
MUŽI – KONTINENTÁLNÍ POHÁR
9:00 Zkušební kolo
10:00 O POHÁR STAROSTY – HS 106
ŽENY – SVĚTOVÝ POHÁR
15:00 Oficiální trénink
17:00 KVALIFIKACE HS 106
[b]Neděle 18.8.2019[/b]
ŽENY – SVĚTOVÝ POHÁR
9:00 Zkušební kolo
10:00 Slavnostní zahájení
10:30 SVĚTOVÝ POHÁR ŽEN – HS 106