Devátý díl druhé série týdenních střípků je tady!
V poolympijském vydání jsme psali o aféře na ZOH týkající se Igora Medveda. Slovinský kouč finského národního týmu totiž požíval alkohol během vrcholné akce a byl dočasně odstaven z funkce. Finská televize YLE začátkem týdne informovala že se Finský lyžařský svaz dohodl na neprodloužení smlouvy 45letého trenéra. Po této sezóně tak Medved nadobro skončí u reprezentace Suomi.

Asi největší novinkou je předčasný konec sezóny pro Jana Hörla. Kvůli problémům se zády se sedmadvacetiletý Rakušan nepředstavil na domácím SP v Bad Mitterndorf. V Lahti však odskákal oba individuální závody a dokonce bral prvenství v soutěži dvojic. To však byly poslední skoky v sezóně 25/26. „Opravdu jsem to chtěl zkusit ještě jednou, ale rozhodl jsem se sezónu ukončit. Již delší dobu se potýkám s problémy se zády, proto bude nyní mou prioritou dlouhodobá péče o zdraví a léčba prostřednictvím terapie.“ – napsal na svém Instagramu. Hörl se tak se sezónou loučí v podobě tří druhých míst v SP, druhý byl také na Turné čtyř můstků a vybojoval zlatou medaili na ZOH v závodě dvojic a stříbrnou v týmovém klání na MSvL.

Svoje úplně poslední skoky minulý víkend v Lahti předvedla divákům Švýcarka Rea Kindlimann. Teprve ve 23 letech se loučí se skokanským světem. Letošní sezónu začala ve Světovém poháru a poté objížděla Interkontinentální poháry. Návrat do SP prožila v Hinzenbachu a Lahti. Její nejlepší výsledek je čtvrté místo na domácím FIS Cupu v Einsiedelnu.
S kariérou se po konci letošní sezóny rozloučí Němka Anna Hollandt (za svobodna Rupprecht). „Jsem hrdá na to, že jsem se navzdory nesčetným zraněním nikdy nevzdala, jsem hrdá na to, že jsem dosáhla mnohem více, než si malá sedmiletá Anna při svém prvním vítězství dokázala představit.“ – sdělila na svých soc. sítích. Devětadvacetiletá Němka jednou skončila na pódium v závodě SP, má zlatou medaili z MS v Oberstdorfu 2021 ze závodu mixů a týmové medaile z MSJ v Râșnově a Almatech.

Kanadská závodnice Natalie Eilers se znovu zranila. Kvůli problémům s kolenem radši vynechala závod na velkém můstku na ZOH a čekala jí operace. „Když jsem se probudila, přišel za mnou doktor a řekl: „Budeš zase skákat“, zatímco mi poklepal na nohu – netřeba dodávat, že jsem prolila mnoho slz štěstí a úlevy. Je to opravdu ten nejlaskavější a nejbrilantnější doktor, kterému jsem mohla svěřit své koleno.“ – prohlásila na svém Instagramu. V této sezoně se sedmadvacetileté Eilers nepovedlo probojovat do závodu SP. Jejím největším dosavadním úspěchem jsou tři druhá místa na COC v Lake Placid z roku 2022.
Náhledové foto: Jan Hörl (autor: Jan Šterba)

