Příběh „skokani bez servismana“ pokračuje

Už dříve jsme vás informovali o situaci, která panuje v zázemí českého reprezentačního družstva ve skocích na lyžích, mohli jste si přečíst dopis pana Milana Jandy zaslaný Radě úseku skoku na lyžích ohledně servismana v Sapporu, zároveň reakci Leoše Škody na něj. Servisman Radek Žídek, jak víte, do Sappora neodcestoval, tím ovšem celá situace neskončila. Ožehavého tématu se dotkla i televize Nova a deník Mladá fronta DNES.

Nejenže skokani nemají v Sapporu svého servismana (pokud nepočítáme firemní servismany vybavitelů našich závodníků ELAN a FISCHER), dnes se dovídáme, že v realizačním týmu je manželka Naděžda Jozífková, na jejíž akreditaci stojí funkce s názvem „fyzioterapeutka“. Není potom trochu zbytečné, aby v Sapporu pobýval skutečný fyzioterapeut, který se stará o zdraví našich skokanů, Gernot Lederer?

Podle Jozífka je jeho manželka v Sapporu za vlastní peníze a proto ho nezajímá, co stojí na její akreditaci. Podle generálního sekretáře našeho lyžařského svazu Norberta Pelce je jedno, co na akreditační kartě stojí. „Nevěděl jsem, kam ji zařadit,“ uvedl pro MF Dnes.

Jako důvod nezařazení Žídka do realizačního týmu uvádí Leoš Škoda alkoholismus. Alibisticky dodává, že měl vozit naše skokany po závodech. To ale zajišťuje pořadatelská země. Žídka si žádal i reprezentační trenér Richard Schallert, ale i proti takovému výstřelu má šéf skokanského úseku odpověď: prý jeho požadavek přišel příliš pozdě, aby mohl být Žídek u japonských pořadatelů akreditován. S Pelcem o tom ale podle MF Dnes pro jistotu vůbec nejednal. Ten dodal, že akreditace by se pravděpodobně vyřídit dala.

Další argument zní: skokani si vystačí s firemními servismany od ELANU a FISCHERU a z jejich strany není o Žídkovy služby zájem. I sám Jakub Janda ale potvrzuje, že si Žídka servismani obou značek chválí.

Česká republika je tak v Sapporu jedinou zemí, která nedisponuje vlastním servismanem, zato má fyzioterapeutku, která bolavý sval asi těžko rozmasíruje.

zdroj: MF Dnes
foto: Sapporo (skispringen.com)