Připravení Finové očekávají začátek SP

Již za necelý měsíc vypukne Světový pohár ve skocích na lyžích, a proto přípravy v jednotlivých národních družstvech vrcholí. Finský trenér Pekka Niemelä bilancuje uplynulou letní sezónu a tréninky svých svěřenců: „Pevně věřím, že jsme zapracovali v přípravném období a že tím zvýšíme naši naději na dobré výsledky,“ řekl na tiskové konferenci a dodal: „Během následujících dvou týdnů dokončíme fyzický trénink a pak nás čekají první skoky na sněhu.“

Pekka Niemelä je spokojen s průběhem příprav všech svých svěřenců. „S Mattim Hautamäkim jde vše podle plánu. Po zranění se vrátil do přípravy také Janne Happonen, jeho návrat je impozantní. Anssi Koivuranta absolvoval teprve svůj první rok jako skokan, takže se musel učit spoustu věcí od začátku. Olli Muotka skákal lépe než v uplynulé sezóně, ale je ještě mladý,“ shrnul Niemelä.

Pro mladé závodníky Jarkko Määttäho a Sami Niemiho bude cílem Mistrovství světa juniorů a také starty v Kontinentálním poháru. Bohužel, stále nevíme, kdy se vrátí Ville Larinto. „Vše záleží na lékařích, oni rozhodnou, kdy se vrátím na můstek a já doufám, že to bude do konce sezóny,“ řekl Larinto. „Zdá se mi, že koleno je v pořádku, rehabilitace probíhala plynule, ale musím se ještě šetřit,“ dodal závodník.

Na rozdíl od Larinta se po zranění již úspěšně vrátil na můstky Janne Happonen. „I přes mnoho zranění se nebojím skákat,“ říká směle Happonen. Objevil se zpět v týmu na konci září a od té doby absolvoval asi sto skoků. „Skoky byly uspokojivé, a věřím, že když jsem fit, tak to bude všechno fungovat úspěšně. Myslím, že bych se mohl umisťovat v prvních desítkách a doufám, že během Světového poháru v letech budu v nejlepší kondici,“ dodal Happonen.

Pro závody v Kuusamu jsou nominováni: Matti Hautamäki, Janne Happonen, Anssi Koivuranta a Olli Muotka. Ti jsou v současné době nejlepšími finskými skokany a v minulé sezóně získali body. Dále Finové jako organizátoři mohou postavit čtyřčlennou národní skupinu. O jejím složení se rozhodne po závodech Kontinentálního poháru 19. – 20. 11. 2011 v Rovaniemi.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Pekka Niemelae (zdroj: skijumping.pl)