Průběžné pořadí mužů v Českém poháru

Po Světovém poháru ve Willingenu, který byl posledním před Mistrovství světa FIS v klasických lyžařských disciplinách v Japonském Sapporu, zůstává po 11. únoru 2007 v čele průběžného pořadí Českého poháru s třicetibodovým náskokem Jakub Janda z TJ Dukla Frenštát p.R. Po patnácti absolvovaných závodech v letošním Světovém poháru skokanů 2006/2007P se současně prezentuje průměrným ziskem 112,25 bodů na závod. V loňské sezóně to však bylo o více než stovku víc. Přesto zůstává jednoznačně naší největší nadějí na MS 2007v Sapporu.

Na 2. místě si vylepšil své postavení zejména 8. místem na SP v Klingenthalu junior Roman Koudelka z LSK Lomnice n.P. průměrným ziskem 82,00 bodů na závod. Třetí místo zaujal Antonín Hájek z Dukly Liberec, který umístění v TOP 15 v Titisee-Neustadtu a Klingenthal vymazal špatné výsledky z počátku sezóny a jeho průměr činí v současnosti 66,00 bodů na závod. Uvedená trojice byla jako základní kádr české reprezentace jasně nominována na MS FIS 2007.

Dobrými výsledky až do pádu na SP v Zakopanem se dosud prezentuje Jan Mazoch z TJ Dukla Frenštát p.R. na 4. místě průměrným ziskem 64,08 bodů, kterážto cifra je bohužel pro stávající zimní sezonu konečná. Slušnými výsledky v závodech Kontinentálního poháru se prezentuje na 5. místě Martin Cikl z Dukly Liberec ziskem 60,45 bodů před svými oddílovými kolegy nominovaným na MS FIS: šestým Janem Maturou (55,42 bodů) a sedmým Ondřejem Vaculíkem (52,33 bodů).

S odstupem figurují na dalších místech skokani Dukly Liberec. Na 8. místě Lukáš Hlava, který t.č. startuje s Ciklam na KP v USA má po Westby průměr 36,92. Na 9. místě pak František Vaculík s průměrem 19,25 bodů. A vzledem k minimu domácích startů po odvolání řady RKZ je člen A-týmu Borek Sedlák desátý s průměrem 17,67 bodů jen ze čtyř závodů.

Michal Doležal se dělí po třech závodech o 11. místo se sdruženářem Alešem Vodseďálkem s průměrem 13,33 bodů na závod. Nedaří se dosud Lukáši Kubáňovi z TJ Frenštát p.R., který bodoval jen jednou v KP v USA a disponuje na 13. místě průměrem 9,22 bodů z 9 závodů. Jan Vacula z TJ Dukla Frenštát p.R. je na 14. místě s průměrem 6,17 bodů a zklamáním jsou dosud výsledky juniora Jiřího Mazocha z TJ Frenštát p.R., který uzavírá českou TOP 15 průměrem 5,17 bodů na závod.

Foto: Jakub Janda na můstku v Klingenthal