Radek Rýdl: „Je to blízko“

Po 34. pozici v sobotním závodě klingenthalského COC si Radek Rýdl určitě brousil zuby na nedělní body, což bohužel nevyšlo. Ani ze 40. místa však nesmutnil a po závodě nám sdělil své dojmy.

Jaké po nedělním výkonu převládají pocity?

Nic moc. Šel jsem do toho s tím, že nemám co ztratit a vyzkoušel jsem nějaké změny. Možná bych i řekl, že to bylo lepší, ale pořád tam mám nějaké chyby, které mě hodně brzdí. Je to ale  docela dobře odskákaný závod z nízké lavičky. Skoky ještě nejsou stoprocentní, taková je realita.

Pochvaloval sis letní soustředění, jak bys srovnal slušné skoky odtamtud s těmi závodními?

Byl to takový průměr. Pořád pokračujeme dál a doufáme, že to tímto směrem půjde dál, protože se to očividně zlepšuje.

Trenéři avizovali, že toto bude první větší závodní test, co si z něj teď odnášíš?

Že je to na Kontinentální pohár blízko. A když vím, kde všude mám rezervy, a že s tím nejsem absolutně spokojený, tak by to mohlo být časem i dobré (smích).

Teď tě čeká letní Grand Prix v Hinzenbachu, bude to pro tebe nějakým způsobem speciální?

Půjdu do toho úplně normálně. Ale je to malý můstek, něco jiného. Na velkém můstku letos máme 30-40 skoků, což je dost málo. Na malých můstcích máme naskákáno mnohem víc a myslím, že by to pro nás měla být výhoda.

V hledišti jsi tu měl rodinnou podporu, vnímal jsi to nějak?

Jsem rád, že se rodiče přijeli podívat, jsou na mezinárodních závodech vůbec poprvé, tak je to hezké. V podvědomí to tam je, ale že by mě to při skoku znervózňovalo, to asi ne.

Mluvil jsi o náročném létu, byly tam vůbec chvíle na odpočinek?

Upřímně jsem měl odpočinek jen před začátkem léta, kdy jsem měl týden volno. Od té doby jsem do toho zažraný a moc volna jsem neměl. Ale to vůbec nevadí, naopak mě to motivuje.

Foto: Radek Rýdl (autor: Jan Štěrba)