Rafał Sliż vítězem 4. ročníku Poháru Horeček

Ve 4. Letním republikovém klasifikačním závodě, který v rámci IV. ročníku Poháru Horeček uspořádal v sobotu 22. září 2007 lyžařský oddíl TJ Frenštát p.R. na můstku K 95 m s umělou hmotou ve skokanském areálu ve Frenštátě p.R. „na Horečkách“, zvítězil před zraky presidenta polského lyžařského svazu PZN Apoloniuse Tajnera polský reprezentant Rafał Sliż z Małyszova klubu KS Wisłla Ustronianka.


Foto: Jan Mazoch

Vedl již po 1. kole s náskokem díky nejdelšímu skoku dne 104,5 metrů a druhým skokem 97,5 metrů uhájil celkovým ziskem 250,5 bodů vítězství před sobotním vítězem Janem Mazochem, kterému nevyšlo 1. kolo s 99 metry, ale nejdelším skokem 2. kola 99,5 metrů se posunul na stříbrnou pozici ziskem 243,5 bodů těsně před dalšího polského skokana Dawida Kowala ze Startu Krokiew Zakopane (243 b., 102+94,5 m).


Foto: Martin Plhal

Čtvrté místo si zajistil výborným výkonem Martin Plhal z SKL Nové Město n.M. (241,5 b., 100,5+96,5 m) před Polákem Jakubem Kotem ze Startu Krokiew Zakopane (239 b., 96,5+98,5 m) a v sobotu třetím Jiřím Mazochem z TJ Frenštát p.R. (238,5 b.,101,5+96 m), který se dělil o 6. místo se Sebastianem Toczkem ze Startu Krokiew Zakopane.


Foto: David Kowal

Za osmým Polákem Kamilem Kowalem se do „TOP TEN“ prosadili dva frenštátští skokani Marek Kýpeť z TJ Dukla Frenštát p.R. a Robert Kubáň z TJ Frenštát p.R. Nejlepší slovenský skokan Tomáš Zmoray z ŠK Kartík Banská Bystrica obsadil 19. místo.

Zkrácené výsledky:
Pořadí Jméno závodníka Oddíl – klub Ročník Stát I. kolo m II. kolo m Body
1 SLIŻ Rafał KS Wisła Ustronianka 83 POL 104,5 97,5 250,5
2 MAZOCH Jan TJ Dukla Frenštát p.R 85 CZE 99,0 99,5 243,5
3 KOWAL Dawid Start Krokiew Zakopane 88 POL 102,0 94,5 243,0
4 PLHAL Martin SKL Nové Město n.M. 91 CZE 100,5 96,5 241,5
5 KOT Jakub Start Krokiew Zakopane 90 POL 96,5 98,5 239,0
6 MAZOCH Jiří TJ Frenštát p.R. 90 CZE 101,5 96,0 238,5
6 TOCZEK Sebastian Start Krokiew Zakopane 88 POL 101,0 96,0 238,5
8 KOWAL Kamil Start Krokiew Zakopane 90 POL 100,0 94,0 238,0
9 KÝPEŤ Marek TJ Dukla Frenštát p.R. 87 CZE 101,0 95,0 235,0
10 KUBÁŇ Robert TJ Frenštát p.R. 91 CZE 96,0 95,5 230,0
11 GĄSIENICA-K. Wojciech Start Krokiew Zakopane 89 POL 95,5 96,5 229,0
12 KUBÁŇ Lukáš TJ Frenštát p.R. 88 CZE 95,0 96,0 226,5
13 KUBACKI Dawid TS Wisła Zakopane 90 POL 93,0 92,5 216,5
14 MIETUŚ Krzystof Start Krokiew Zakopane 91 POL 97,5 87,0 213,5
15 CIESLAR Mateusz KS Wisła Ustronianka 91 POL 93,0 91,0 212,5
16 STRUHÁR Vladimír TJ Frenštát p.R. 89 CZE 92,0 91,0 211,0
17 KOŽÍŠEK Čestmír LSK Lomnice n.P. 91 CZE 94,0 90,0 210,5
18 SŁOWIOK Paweł KS Wisła Ustronianka 92 POL 86,0 96,5 210,0
19 ZMORAY Tomáš ŠK Kartík Ban. Bystrica 89 SVK 93,0 89,5 208,5
20 ŠTOREK Václav TJ Dukla Liberec 90 CZE 93,0 90,0 206,5
21 TAJNER Tomisław AZS Wisla Zakopane 83 POL 91,0 90,5 204,0

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY KE STAŽENÍ:
[filename=Horecek-LRKZ-muzi-a-juniori-sobota.xls] [filesize=Horecek-LRKZ-muzi-a-juniori-sobota.xls]
[filename=Horecek-LRKZ-muzi-a-juniori-nedele.xls] [filesize=Horecek-LRKZ-muzi-a-juniori-nedele.xls]

Foto: 2. Jan Mazoch, 1. Rafal Sliz, 3. Dawid Kowal