Rakouský tým před finále letní Grand Prix

Finále letní Grand Prix ve skocích na lyžích se kvapem blíží. Již první říjnový víkend se uskuteční závody v Hinzenbachu a Klingethalu. Přední rakouští skokani se volný čas snaží využít nejen k tréninku, ale i k relaxaci a zábavě, jak přiznali Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer a Martin Koch.

Po trénincích, které Thomas Morgenstern absolvoval koncem srpna v polském Zakopanem, si dopřál zaslouženou týdenní dovolenou v Chorvatsku s rodiči a přítelkyní Kristinou. Několik dní poté na pozvání Dietricha Mateschitze, šéfa Red Bullu, který je i jeho sponzorem, navštívil závody Formule 1 v italské Monze. „Návštěva tratě F1 byla úžasná! Viděl jsem vše zblízka a setkal jsem se s týmy Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso,“ píše „Morgi“ na svých stránkách. S trenérem pak odjel do slovinské Kranje, aby potrénoval na místním můstku.

„Tréninky jsou zatím v pohodě, jsem spokojený a nemůžu se dočkat dalších závodů v Hinzenbachu a v Klingenthalu na svém oblíbeném můstku,“ píše na svých webových stránkách Gregor Schlierenzauer. Tento mladý Rakušan se zatím účastnil pouze úvodních závodů letní Grand Prix v Polsku.


Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)

Po dvoutýdenní pauze začal trénovat i Martin Koch. Koch bojoval s bolestmi zad, v posledních dnech prošel řadou rehabilitací. „Jsem rád, že po dvou týdnech můžu opět normálně trénovat. Minulou středu jsem si zaskákal na můstku v Ramsau, ale byla to spíše zábava než skoky a teď mám týden na to, abych se dostal zpět do normálu, než jako tým odjedeme do Lillehammeru,“ říká Martin Koch.

18. září odcestuje rakouský tým na trénink do norského Lillehammeru před závěrečnými závody letní Grand Prix.

Zdroj: skijumping.pl, thomasmorgenstern.com, gregorschlierenzauer.com
Hlavní foto: Thomas Morgenstern (zdroj: thomasmorgenstern.com)