Remsa boys 2007

V krásném a pohostinném prostředí zámeckého hotelu v Třešti se 20. července sešli bývalí reprezentanti ČR ve skoku na lyžích, notoricky známí pod názvem Remsa-boys, aby si se svými hosty, současnými reprezentanty zavzpomínali na časy, kdy vládli skokanskému světu.

Organizátoři Jiří Raška a Jaroslav Suchánek (tele-tele starší) se spolu s ředitelem zámeckého hotelu, akademií věd a představiteli města Třešť pobavili v pátek v hotelu při dobrém vínku, v sobotu si dali do těla při turnaji v kopané (všichni, i díky velmi častému střídání přežili), aby to nakonec večer odnesl pořádný čuník, který se rožnil už od rána.

V týmu Remsa boys se vedle Jakuba Jandy objevil a i góly střílel čerstvý rekonvalescent a otec Honza Mazoch, který dokazuje, že návratu na můstek nestojí nic v cestě. Z hostů byli zastoupeni stříbrní ve veslování z Mnichova Pavel a Oldřich Svojanovští, bývalý světový rekordman a současný poslanec Pavel Ploc, bývalý Mistr světa v letech a současný restauratér Jarda Sakala, původce myšlenky Remsa-boys Karel Faifer, komentovat pomáhala, ale hlavně krásně zpívala Hedi Janků, na video až do strhání kamery natáčel Jiří Podzimek a aby se nic nevymykalo statutu SLČR hlídal Remsův „zaměstnavatel“ a předseda SK Lomnice n.P. Standa Dlouhý.

Na veškeré dění a slušné vychování dohlíželi sám Zdeněk Remsa a čerstvý devětaosmdesátník Milda Bělonožník.

Zajímavé bylo srovnání výstroje a výzbroje tehdy a dnes (většina současných skokanů by si na tom tehdejším asi moc nezaskákala).

Četným divákům se určitě líbily i ukázky treninku skokanů na suchu.

Foto: Remsa boys 2007