Reprezentační dopis, zvedající vlnu vzruchu

Šestnáct. Právě šestnáct dní uplynulo od chvíle, kdy se naposledy na něčem „usnášela“ skokanská Rada. Již v sobotu, den po „Štěpánovi“, se Rada musí scházet znovu. Vedení teče do bot, skokanům pukly nervy jak pražená kukuřice. A tak se musí radit, jak ze šlamastiky ven. Mimořádná schůze se uskuteční netradičně v Lomnici nad Popelkou, jen pár hodin před oslavou kulatých narozenin zakladatele Remsa boys. Snad bude na pohoštění dost alkoholu, vedení bude muset rozpustit napnuté nervy, když mu teď padá chaloupka z karet.

Vedení českého skokanského úseku, pánové Leoš Škoda a Rostislav Jozífek, dostali na Vánoce „pěknou“ nadílku. Po oprávněné minivzpouře, kdy se Jakub Janda a Roman Koudelka rozhodli odcestovat na úvod Světového poháru do Kuusama, se tichem po pěšině snesla další rána. Místo vánočního balíčku přišel na Úsek dopis, zaslaný reprezentanty. Ačkoliv na ně záhy padají výhrůžky, hraničící až u podmínečného vyloučení z týmů pro Turné čtyř můstků, skokané se odhodlali a upozornili vedení na fakt, že se jen tak nenechají neoprávněně ždímat.

Předmětem dopisu je ožehavé téma reklamní plochy, které již dlouho žhne a po krátkých odmlkách se znovu a znovu vrací na program konverzace. Tedy konverzace v tom nepravém slova smyslu. Aby si někdo reprezentantů skutečně všiml, musejí vedení podstrčit dopisní papír. Skokané v dopise upozorňují na fakt, že plocha na skočkách podle reprezentační smlouvy nepatří Úseku, a budou ji tedy až do konce sezony využívat sami. A také poukázali na neschopnost, s jakou Úsek nedokázal navázat žádnou spolupráci s novými sponzory. Nelze se omlouvat jen finanční krizí a nízkou atraktivitou skokanského sportu v Česku. Krize je celosvětová, a přesto světoví skokané, s výjimkou našich, nosí kombinézy plné.

Jaká řešení přinese sobotní porada, je zatím zapsáno ve hvězdách. Přesto by jedno stanovisko mělo v konečném výsledku zaznít: Česká reprezentace bude na Turné. Vedení si je jistě vědomo důsledků, jaké by neslo odvolání našich borců ze startovní listiny prestižního podniku. Kopali by si tím masový hrob. Vyšly by najevo jejich „schopnosti“, strhla by se mediální vlna. Všichni zástupci sdělovacích prostředků čekají na zprávy o znovuzrození českého skokanského krále. Nebýt Janda na Turné, přišla by na pořad dne defenestrace. A vedení si toho bude zřejmě vědomo.

Foto: Leoš Škoda (zdroj: HaT)