Richard Schallert bude trénovat v Německu

Po ukončení trenérského působení v českých službách nalezl Richard Schallert, bývalý trenér rakouského B-týmu a také již bývalý trenér českého A-týmu, své nové útočiště u našich sousedů, v Německu. Jeho únik do Německa byl zapříčený již průběhem jeho trenérského působení. V pětačtyřiceti letech bude v Německu trenérem dorostu, hledačem talentů, a převezme i B-tým.

Horst Hüttel, sportovní ředitel německých skokanů a sdruženářů, se Schallerta tázal, zda by měl chuť na práci u německého týmu. ,,Byl to neformální kontakt, ale potom jsme vedli ještě dlouhý rozhovor,“ řekl Schallert pro Berkutschi.com.

Dobrá atmosféra u německého týmu přispěla k finálnímu rozhodnutí

,,Také Rakousko se zajímalo o můj návrat, ale já jsem se rozhodl pro Německo,“ řekl „Richie“ Schallert. Bývalý aktivní skokan, který vybojoval na MS v roce 1987 v Oberstdorfu s rakouským týmem bronz, mnoho let působil jako trenér v Rakousku. Pod rukama mu prošel rakouský „A“, „B“ i „C“- tým. ,, Všiml jsem si, že v Německu panuje stále dobrá atmosféra, na tom bych se chtěl taky podílet,“ vysvětloval Schallert jeho důvody k nastoupení do německých služeb. Jedním z rozhodujícíh aspektů mohlo být také, že Schallert pokládá tréninkové metody na novém působišti jako pokrokové. A německý trenér Werner Schuster měl o závazek se Schallertem také zájem.

Momentálně je Schallert ještě ve fázi hledání sama sebe. ,,Musím teď ještě jednou navštívit jednotlivé základny a navázat kontakty s tamějšími trenéry.“ Na okraj připomeňme, že na základně v Ruhpoldingu sám působil. ,,Ještě není nic definitivně rozhodnuté,“ připustil Schallert.

V Čechách byl skutečně nešťastný

Schallert byl od roku 2006 po tři zimy trenérem českých skokanů. Sezóna 2008/2009 se stala však pro tohoto Rakušana konečnou na českém trenérském postu. Schallert byl dost často kritizován za to, že nedovedl žádného z jeho svěřenců k velkému úspěchu. Ale medaile nebo stobodové zisky nejsou přece rozhodující. Velký pokrok pod jeho vedením zažil Roman Koudelka, již pravidelně bodující závodník SP, to byl český záblesk naděje.

Nezbývá než popřát Richardu Schallertovi mnoho úspěchů na novém působišti, kde nebude mít jistě problém s komunikací. Jak řekl Jakub Jiroutek, řeč je velmi důležitá.

Zdroj: Berkutschi.com
Foto: Richard Schallert (autor Michaela Vondrášková)