Roman Koudelka je juniorský mistr světa!

Dnes ráno se na juniorském mistrovství světa skákal individuální závod na středním můstku. Česká republika zaznamenala obrovský úspěch, když si zlatou medaili odváží domů náš junior Roman Koudelka, jenž vyhrál před Japoncem Tochimotem a Rakušanem Thurnbichlerem.

Ve slovinské Planici, která se stala náhradním dějištěm skokanských juniorských závodů za italský areál v Tarvisiu, triumfoval Roman Koudelka s náskokem 11,5 bodů na druhého Shoheie Thochimota z Japonska. Už v prvním kole předvedl nejdelší skok dne – 99,5 metru, ve druhém kole ho Japonec o jeden metr přeskočil, Roman si ale vedení vzít nenechal. Skvělé známky za styl z prvního i druhého kola mu pomohly k luxusnímu náskoku na druhého Tochimota.

Ve startovním poli scházel momentálně nejlepší junior na světě – Gregor Schlierenzauer – ale i přesto byl závod velmi silně obsazen. V trénincích se výborně prezentoval Mario Innauer z Rakouska, který ovšem v závodě skončil až jedenáctý. Třetí Thomas Thurnbichler už také nahlížel do Světového poháru, stejně tak šestý Andrea Morassi, desátý Kevin Horlacher nebo dvanáctý Kenshiro Ito. Propadl také jeden z favorizovaných skokanů Arthur Pauli z Rakouska, který skončil až dvacátý.

V závodě startovali další tři Češi – Lukáš Kubáň, Jiří Mazoch a Vladimír Struhár, žádný z nich se ale bohužel neprobojoval do druhého kola a Roman Koudelka byl tak jediným českýcm mušketýrem hájícím české barvy ve finále. Suverénně a zaslouženě porazil celé startovní pole a my mu k jeho prvnímu místu gratulujeme!

Výsledky českých skokanů:
1. Roman Koudelka – 99,5m, 98m – 268b.
41. Lukáš Kubáň – 83m – 97b.
48. Jiří Mazoch – 79m – 87,5b.
52. Vladimír Struhár – 77m – 82,5b.

Skokanský program MSJ pokračuje v sobotu závodem družstevm mužů a v neděli individuálním závodem žen.

foto: stupně vítězů (zdroj: Tarvisio 2007)
zdroj: slonordic.com, jwsc2007.com