Romoerenove ťažkosti sú spať

Bjoern Einar Romoeren opäť bojuje s vážnymi problémami v oblasti chrbta, ktoré ho donútili, aby sa vzdal súťaží – najnovšie aj účasti v nórskom šampionáte pred dvoma týždňami. V súčasnej dobe, nie je schopný trénovať v potrebných rozmeroch a namiesto toho musia liečiť jeho chrbát. ,,To nie je sranda, keď sa tieto veci dejú. Nemôžem to síliť, ale musím na to ísť pomaly,“ znie vyjadrenie Romoerena pre nórsky denník Dagbladet.

Pred rokom Bjoernovi Einarovi Romoerenovi diagnostikovali problémy s chrbtom, ktorého dôsledky sa s ním vlečú celú jeho poslednú sezónu. Na domáce majstrovstvá sveta vo Vikersunde sa Romoeren nemohol zúčastniť z dôvodu silnej bolesti.

Letná sezóna mu spočiatku išla veľmi dobre, kým sa nevrátili problémy v posledných týždňoch. V dôsledku toho dostal riadnu lekársku starostlivosť a všetku potrebnú podporu. ,,Poškodenie je ako celok veľmi rozsiahle. Bjoern Einar sa zo všetkých síl snaží proti tomu bojovať. Všetko ale trvá dlho. Má to však pozitívny vývoj. Musíme zistiť prečo problémy vznikli znova,“ upresňuje športový riaditeľ Clas Brede Brathen.

Čo tieto nové problémy s chrbtom znamenajú pre nadchádzajúcu sezónu, nikto nemôže v túto chvíľu s určitosťou povedať. Čo je isté je to, že je čoraz ťažšie pre Romoerena dostať sa späť na najvyššiu úroveň. Drží ho len jeho zmysel pre humor a ešte sa nevzdal. Na otázku, či sa bojí, že zimná sezóna začne príliš rýchlo, odpovedal: ,,Ťažko povedať, na sezónu je ešte príliš skoro pomyslieť,“ uzavrel.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Bjoern Einar Romoeren (autor: Vendula Bittnerová)