Romørena trápí zdravotní problémy

Norský skokan Bjørn Einar Romøren se již delší dobu potýká s vleklou a nepříjemnou bolestí zad. Tyto zdravotní komplikace zapříčinily jeho absenci při trénincích a také během závodů – naposledy během národního mistrovství v Trondheimu.

Teď přišla pro třicetiletého sportovce špatná zpráva. Magnetická rezonance odhalila, že jeho bolesti jsou způsobeny vyhřezlou meziobratlovou ploténkou. Romøren je přesvědčen, že několik uplynulých měsíců tréninku pro něj bylo naprosto zbytečných: „Neskutečně mě to irituje, taková zásadní překážka těsně před začátkem sezony. Mám pocit, že jsem mohl celé léto ležet na gauči a byl bych na tom líp než teď,“ řekl v rozhovoru pro televizní stanici NRK.

Bolesti a psychický stres ovlivňují také ostatní stránky jeho života. Přiznal, že často nemůže v noci spát déle, než maximálně hodinu a půl. Existuje mnoho typů vyhřezlé ploténky, ale pro každého sportovce jsou jakékoliv problémy se zády těžké. „Musím být velmi opatrný na to, co dělám a to jde těžko, když skáču,“ řekl Romøren. Norský trenér Alexander Stöckl cítí se svým svěřencem: „Teď to pro něj nevypadá dobře. V průběhu týdne uvidíme, jak s tím naložíme. Dostane naordinováno speciální cvičení, které by mu mělo pomoci,“ a dodává: „Věřím, že to nebude takový problém a také doufám, že může být ještě několik let pro Norsko dobrým skokanem.“

Zdroj: skijumping.de, nrk.no
Foto: Bjørn Einar Romøren (autor: Vendula Bittnerová)

Skoky.net hledá nové spolupracovníky!