Rozhovor s Timi Zajcem po polovině RAW Air

Jedním z hlavních favoritů RAW Air je slovinský skokan Timi Zajc. Aktuální světový šampion z velkého můstku sice po polovině turné ztrácí 70 bodů na vedoucího Graneruda, ve Vikersundu však bude bezpochyby řádit. Co nám po víkendu v Oslu pověděl?

Zajc se těší pověsti skvělého letce, považuje se tedy za jednoho z favoritů RAW Air?  To netuším, ztráta je velká, ale uvidíme. Chci si to tu spíš užívat a být v dobré pozici pro zisk křišťálového glóbu za lety, ten je pro mě důležitější,“ nezapřel slovinský reprezentant letecké vlohy. Koneckonců, nad norský podnik staví také tradiční Turné čtyř můstků: „ Pro mě je víc Turné, myslím, že je těžší tam uspět, protože můstky jsou hodně rozdílné. Mít zlatého orla (trofej pro vítěze Turné čtyř můstků, pozn. red.) je určitě můj cíl do budoucna„. nastínil závodník z Ljubna. Z

a poslední rok získal hned čtyři cenné kovy z celkem dvou světových šampionátu, které mistrovství si užil víc? Loni (ve Vikersundu) jsme sice měli skvělý tým, ale vyhrát před domácími diváky a ještě v Planici, to byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Rozhodně je to teď pro mě nejlepší životní období, pochvaloval si 22letý skokan. Letos proslul veleskokem ve Willingenu, kde letěl až přes 160 metrů, vzpomíná na něj ještě? Ano, to bylo hodně extrémní a nebezpečné. Jsem hlavně rád, že jsem to zvládl bez zranění a můžu skákat normálně. Celkově skáču radši z nižšího nájezdu, tak může člověk získat víc bodů, než když atakuje rekordy. Svému trenérovi v tomto plně důvěřuji, takže to funguje“.

Zajc míval v loňské a i na začátku letošní sezony problémy v závěrečné fázi letu, kdy po rozhoupání lyží ztrácel metry, povedlo se mu to již odstranit? „ Ano, na tom jsem přes léto hodně pracoval a v Kulmu jsem už problémy s druhou fází letu neměl. Možná jsem měl i moc tvrdé lyže, které si s tím tlakem nedokázaly poradit. Doufám, že teď už je to vyřešené a budu si moct užít Vikersund,“ popsal již trojnásobný světový šampion. Na další část RAW Air už se Slovinec těší:  „ Oslo je opravdu těžký můstek a moc ho nemám rád. Doufám, že podmínky v Lillehammeru a Vikersundu budou lepší,“ uzavřel sedmý skokan průběžného pořadí.

Foto: Timi Zajc (autor: Jan Štěrba)