Rusky vstupují do hry

Vedení ruské skokanské federace rozhodlo o ustavení reprezentačního družstva žen, do kterého bylo jmenováno 6 závodnic a další 4 tvoří rezervní tým. O skokanky se budou starat dva trenéři.

Topo rozhodnutí bylo přijato z důvodu, že se v této disciplině bude soutěžit již v roce 2009 na MS FIS v klasických lyžařských disciplinách v Liberci.

a že FIS rozhodla, že do kalendáře roku 2007 a sezóny 2007/2008 budou zařazeny CoC ve skoku žena, to v létě 8 závodů a v zimě 17. Ženy startovaly již na Univerziádě Uniwersjadzie a juniorském Mistrovství světa 2007.

Skoky žen byly oficiálně schváleny orgány ruské lyžařské federace.

V roce 2007 se v Rusku uskutečnilo Mistrovství žen za účasti 30 závodnic. Je schváleno základní složení reprezentace, zpracován plán její přípravy a čeká se již jen na finanční zajištění tohoto projektu.

V závodění žen skokanek začínají Rusové prakticky od nuly, ale je zájem na rychlém rozvoji, aby se dohnal náskok ostatních zemí. Zatím bylo rozhodnuto o společném soupeření děvčat v soutěžích chlapců. mj. v Poháru Ruska. Jde o mladé závodničky a v první rok považují Rusové za zkušební.

Složení ženské skokanské reprezentace Ruska pro sezónu 07/08:
Irina Taktejeva (Moskva),
Maria Zotova (Orenburg),
Ksenia Czernianovska (Orenburg)
Ajgul Karijeva (Perm)
Ljubow Djaczkova (Perm)
Natalia Djaczkova (Perm)

Rezerva:
Anna Tarasova, Nadja Firsova, Anna Szarova, Zoja Čirkova (Perm)

Trenéři:
Konstantin Šajtanov a Ludmiła Vachruševa

Zdroj: Skijumping.pl