Rusové před SP netrénovali na sněhu

K již tak početnému zástupu skokanských týmů, které nemohou naplno trénovat na blížící se start SP kvůli nedostatečnému sněhovému pokryvu a vyšším teplotám, se přidali také ruští bohatýři. Museli zrušit plány a zůstat na domácích můstcích, kde ovšem také není přírodního sněhu nazbyt.

[b]S Rusy už trénuje také Vassiljev[/b]
Ruský trenér reprezentace Alexander Arefiev k tomuto problému, který trápí většinu Evropy, říká: „Namísto soustředění v norském Lillehammeru, kde v současnosti není dostatek sněhu, jsme museli přistoupit k individuálním tréninkovým plánům pro skokany, kteří tak zůstali doma v Rusku.“ Kouč sborné dále poukazuje na to, že v minulé sezoně takové potíže neměli, všude bylo sněhu dost a skokané mohli trénovat na můstcích v Nižném Tagilu a Čajkovském. Nyní ale budou muset v prvním závodě nové sezony ve finském Kuusamu nastoupit s handicapem – nebudou mít natrénováno na sněhu.

„Kromě toho jsem ale s přípravou spokojen. Podařilo se soustředění v Almaty, kde závodníci zapracovali hlavně na technice skoků,“ podotkl dále Arefiev. Těší jej mj. to, že do týmu se plnohodnotně vrací Dmitrij Vassiljev. Trenér Rusů také zdůraznil, že neklade na své svěřence vysoké cíle hned pro první podnik SP v Kuusamu, vrchol sezony však vidí v Turné čtyř můstků.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Dmitrij Vassiljev (autor: Michaela Vondrášková)