Sarah Hendrickson se zranila

Americká skokanka Sarah Hendrickson upadla ve středu ráno při tréninkovém skoku v německém Oberstdorfu a přivodila si těžké zranění kolene. Účast devatenáctileté závodnice na Olympijských hrách v Soči je nyní ohrožena.

Američance hrozí až půlroční pauza
Hendrickson skočila na velkém můstku daleko za hill size můstku (137 metrů) a svůj skok neustála. Podle informací skispringen.com si úřadující mistryně světa při skoku způsobila zranění vazů v pravém koleni, přesná diagnóza však není v tuto chvíli známa.

Pro americkou skokanku, která obsadila v uplynulé sezoně ve Světovém poháru druhé místo, přichází zranění v tu nejnevhodnější dobu. V únoru jsou na programu olympijské hry, kde se poprvé představí i skokanky a Hendrickson se jich chce samozřejmě účastnit. Jedná-li se o vážné zranění vazů, měla by počítat s pauzou od 4 do 6 měsíců.

Hendrickson zůstává optimistická
I přes zranění si Hendrickson stále trvá na svém cíli, jak uvedla na svém profilu na sociální síti Twitter: „Všechno se děje z nějakého určitého důvodu. Na světě není nic, co by mohlo bránit snům, které jsem si vysnila.“

Zdroj: skispringen.com
Foto: Sarah Hendrickson (autor: Simona Horká)