Schlierenzauer: „Bol to šťastný deň.“

Dnešný deň bol pre rakúsky tím veľmi úspešný. Rakúšania obhájili tretie zlato v rade na majstrovstvách sveta v letoch na lyžiach pred striebornými Nemcami s novým národným rekordmanom Freitagom a bronzovými Slovinci, ktoré viedol tohtoročný šampión Kranjec.

Nie veľmi nadšený zo svojho skoku bol Gregor Schlierenzauer, ale nakoniec to v podaní Rakúšanov bol šťastný deň. „Som veľmi spokojný, aj keď to dnes nebolo ľahké. Prvé kolo bolo naozaj pekné, pretože som sa cítil v pohode, druhé bolo v rámci možností dobré,“ zhrnul Gregor. V záverečnom kole, tesne pred štartom Gregora, sa to začalo zamotávať. Aj asistent trénera Alexander Diess, ktorý tieto dni zastupuje trénera Alexandra Pointnera, reagoval na rozhodnutie veže dosť zlostne. „Bola to zložitá situácia,“ hovorí Schlierenzauer. „Je to za mnou, vďaka bohu to dopadlo dobre.“

Striebornú priečku obsadil nemecký tím a z tohto hľadiska je mužom dňa jednoznačne Richard Freitag. Nie len, že výrazne prispel k striebornej medaile ale dosiahol nový nemecký rekord 230 m. „Skutočnosť, že som dosiahol svoj nový osobný rekord, 230 metrov, je skvelý pocit. Nečakal som to, ale skok bol veľmi dobrý,“ povedal Richard Freitag po súťaži, ktorá Nemcom vyniesla striebornú medailu: „Je to neopísateľné a hovorím to úplne úprimne, v tíme sme všetci nadšení, že sme sa konečne dočkali, je to šialenstvo,“ uzatvára.

Bronz si vybojovali slovinskí skokani na čele s leteckým šampiónom Robertom Kranjecom a jeho najdlhším slovinským skokom 235,5 m.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Rakúsky tím (zdroj: skijumping.pl)