Schlierenzauer mezi vycházejícími hvězdami

Za osobní účasti Gregora Schliernzauera probíhal v neděli 17. června 2007 v rakouském Hinzenbachu na můstcích K 20 a K 45 zahajovací závod OMV Kinder 4-Schanzentournee. Letošní již 9. ročník Dětského Turné čtyř můstků 2007 se skládá ze dvou červnových závodů v rakouském Hinzenbachu a Bischofshofenu a dvou zářijových v německém Reit im Winklu, a Berchtesgadenu.

V úvodním podniku 9. ročníku tohoto žákovského Turné startovalo přes 200 závodníků z Rakouska, Německa, České republiky a jediný rumunský zástupce Stefananel Blega.

Gregor Schlierenzauer obsadil před šesti lety na svém prvním mezinárodním závodě v Hinzenbachu na K 45 šesté místo a na letošním MS FIS v Sapporo se již stal Mistrem světa v družstvech.

Nejúspěšnější byli tentokrát čeští skokani a skokanky. Mezi nejmladšími chlapci ročníku 2000 byl jasně nejlepší Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice, který zvítězil na můstku K 20 o více než 50 bodů před Rakušanem Davidem Sachsendorferem. Na stejném můstku zvítězili Češi i v ročnících 1998 – František Holík, 1997 – Jakub Dohnal oba z LSK Lomnice n.P a na můstku K 45 v ročníku 1996 Tomáš Portyk z LSK Lomnice n.P. před Robertem Měchem z TJ Frenštát p.R. Za domácí Rakušany zvítězil jen v ročníku 1999 Marco Kreutner.

Ve dvou věkových kategoriích 1998-2000 a 1996 -1997 soutěžily i děvčátka. v mladší kategorii vyhrála Rakušanka Julia Huber a mezi staršími zvítězila těsným rozdílem pouhých 0,5 bodů Češka Natalie Dejmková z SK Ještěd Liberec před domácí Rakušankou Chiarą Holzlovou.

Výsledky chlapců (1996)
1. Tomas Portyk CZE, LSK Lomnice n.P. 42+42 m 209,2 b.
2. Robert Měch CZE, TJ Frenštát p.R. 41+41,5 m 199,0 b.
3. Manuel Heilmeier GER, SC Auerbach 40+38,5 m 185,8 b.
4. Filip Sakala CZE, TJ Frenštát p.R. 39+39 m 184,9 b.
5. Martin Dufek CZE, LSK Lomnice n.P. 37+41 m 183,4 b.
17. Tomáš Holan CZE, LSK Lomnice n.P. 34+34,5 m 147,3 b.

Výsledky chlapců (1997)
1. Jakub Dohnal CZE, LSK Lomnice n.P. 19,5+20 m 226,7 b.
2. Lukáš Daněk CZE, Ski Klub Harrachov 19,5+19 m 216,6 b.
3. Max Taxacher AUT, SC Lattella Woergl 19+19 m 211,8 b.
9. Lukáš Chrástka CZE, SK Ještěd Liberec 19+18,5 m 204,0 b.
10. Holub Daniel CZE, SK Ještěd Liberec 17,5+18 m 203,3 b.
22. Filip Černý CZE, SK Ještěd Liberec 16,5+17,5 m 185,9 b.

Výsledky chlapců (1998)
1. František Holík CZE, LSK Lomnice n.P. 18+18,5 m 206,4 b.
2. Maxi Schmalnauer AUT, NST Salzkammergut 18+18 m 205,6 b.
3. Jakob Dieterer AUT, SV Schwarzach 18,5+18,5 m 204,7 b.
4. Lukáš Kantor CZE, TJ TŽ Třinec 17,5+18 m 196,3 b.
6. Ondřej Pazour CZE, Ski Klub Harrachov 17+17,5 m 192,7 b.
12. Jaroslav Bláha CZE, LSK Lomnice n.P. 16,5+17 m 180,6 b.
13. Stefanael Blega RUM, Romanin Ski Feder. 15+16,5 180,4 b.
19. Jan Mašek CZE, SK Ještěd Liberec 16+16 m 171,2 b.
26. Patrik Juriga CZE, SK Ještěd Liberec 13+15 m 154,3 b.

Výsledky chlapců (1999)
1. Marco Kreutner AUT, SC Mayrhofen 19+19,5 m 209,6 b.
2. Thomas Rechner AUT, SC Bischofshofen 18+18,5 m 199,9 b.
3. Naim Stanfell AUT, DSWS 17,5+17,5 m 166,0 b.
4. Philipp Hoegn GER, WSV Otterskirchen 14+14,5 m 161,6 b.
5. Matěj Hájek CZE, Ski Club Harrachov 14,5+14,5 m 160,4 b.
12. Lukáš Drbohlav CZE, SK Ještěd Liberec 11,5+14 m 144,8 b.

Výsledky chlapců (2000)
1. Ondřej Krpec CZE, TJ Sokol Kozlovice 17,5+18,5 m 188,6 b.
2. David Sachsenhofer AUT, NST Salzkammergut 12+11,5 m 137,1 b.
3. Christoph Seebacher AUT, SV Villach 10,5+13 m 134,6 b.
4. Přemysl Jaček CZE, LSK Lomnice n.P. 11,5+12,5 m 134,4 b.

Výsledky děvčat (1996-1997)
1. Natalie Dejmková CZE, SK Ještěd Liberec 18+18 m 197,6 b.
2. Chiara Hoelzl AUT, SV Schwarzach 18+18 m 197,1 b.
3. Elisabeth Raudaschl AUT, NSR Salzkammergut 17,5+17,5 m 189,5 b.

Výsledky děvčat (1998-2000)
1. Julia Huber AUT, SC Rottenmann 17+18 m 185,5 b.
2. Stefanie Schoddert GER, SC Berchtesgaden 11+14,5 m 144,3 b.
3. Ann-Kathrin Strauch GER, SC Berchtesgaden 10+10 m 125,5 b.

Foto: Gregor Schlierenzauer mezi závodníky Turné 4 můstků
Zdroj: kindervierschanzentournee.com