Schlierenzauer po dovolenke opäť na kopci

Gregor Schlierenzauer je po dvojtýždňovej dovolenke opäť v prípravnej fáze pre sezónu 2013/2014. Počas svojho oddychu zavítal do teplejších krajín, kde si opäť dobil svoje batérie. Dovolenka v New Yorku a na Jamajke mu dopriala dokonalý oddych, po ktorej sa vrátil naspäť domov a je pripravený vrátiť sa na kopce.

Pred dvoma týždňami Gregor Schlierenzauer jednoducho zmizol – cieľ neznámi. Neskôr sa ohlásil a medzitým 23-ročný skokan je späť na kopcoch a odhaľuje účely svojej cesty. V New Yorku Gregor žasol nad „fascinujúcou metropolu“ a na Jamajke bol poháňaný energiou z predchádzajúcej sezóny, ako sám hovorí na svojich internetových stránkach. „Veľa slniečka, šťastní ľudia, bezstarostný život a skvelé pláže,“ uviedol na margo krásnej exotickej krajiny Schlierenzauer.

Na Jamajke bol schopný vypnúť od skokov na lyžiach, a namiesto toho sa obrátil k inému športu. Užil si finále Ligy majstrov, stretol sa s rakúskym futbalistom Davidom Alabom, s ktorým prebral vzrušujúce finále medzi Borussia Dortmund s Bayernom Mníchov. „Myslím si, že je skvelé čo všetko už v živote dokázal a srdečne som mu zablahoželal,“ povedal Rakúšan o stretnutí s týmto futbalistom.

Teraz sa už ale Gregor plne venujem skokom na lyžiach. „Od nedele som s národným tímom v Korutánsku, kde na kopcoch predvádzame prvé testovacie skoky na prichádzajúcu olympijskú sezónu. Po dvojmesačnej prestávke je skvelý pocit ísť opäť do vzduchu. Človek na výcvikovom kurze zažije toľko zábavy a to ešte máme pred sebou zvyšok týždňa.“ zhodnotil na záver Gregor.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)