Schlierenzauer: „Poslal som protestný list.“

Kontroverzné pravidlo zmeny Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS stále spôsobuje rozruch. Stále trápi športovcov najmä pre fyzické zmeny v ich kombinézach. V rakúskom denníku „Courier“ sa Gregor Schlierenzauer prihlásil o slovo a kritizoval nielen zmeny, ale aj prístup svetovej federácie.

„FIS bohužiaľ nemá čas na testovanie vecí, ktoré sú potrebné. Problém vzniká hlavne pri zapínaní v okolí lyží a tesnosti kombinézy,“ povedal Schlierenzauer. „Poslal som protestný list ľuďom zodpovedným za túto situáciu, ale do dnešného dňa som neobdŕžal primeranú spätnú väzbu,“ hovorí Rakúšan a ďalej vysvetľuje. „Je to dosť veľký problém a mnohí sa k tomu ani nepostavia tak ako treba,“ uviedol.

Okrem toho sa Gregor domnieva, že skoky na lyžiach budú stále zložitejšie pre širokú verejnosť. „Predtým všetci vedeli: Vyhraje najdlhší skok. Teraz je to tak mätúce. Prečo je taký obľúbený futbal? Pretože je to jednoduchý šport: Kto strelí gól zvíťazí. Rakúšania nemôžu začať hrať s náskokom 4:0 proti Brazílčanom len preto, že sú vo svetovom rebríčku ďaleko za Brazíliou,“ porovnal Schlierenzauer.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)