Schlierenzauer si užíva tréningy aj relax

Horúce dni dorazili aj do Rakúska. Gregor Schlierenzauer si na tieto tropické dni pripravil skutočné zaujímavé aktivity. Naďalej tvrdo trénuje, no zároveň sa rozhodol užiť si naplo slnko a prírodu.

Dni naďalej ubiehajú, letná Grand Prix je už za dverami a Gregor si plní povinnosti voči sponzorom a zúčastňuje sa vzdelávacích akcií, čo nemusí byť vždy najzábavnejšie. Práve preto sa rozhodol, že keď mal včera chvíľu voľna, vybral sa na horskom bicykli do kláštora Maria Waldrast. Kláštor sa nachádza vo výške 1638 metrov nad morom, čo je najvyššie v celej Európe. „Výlet bol vyčerpávajúci, ale keďže sa nachádza v krásnom prostredí, bol to pre mňa enormný zážitok,“ neskrýval nadšenie Gregor.

Vzhľadom k tomu, že teploty sú čím ďalej vyššie, mladý Rakúšan nezabúda na studený kúpeľ a tiež na záhradné grilovanie s priateľmi. „Ak to aj naďalej pôjde dobre a bude sa dať kombinovať tréning na nadchádzajúcu sezónu s radosťami života, bude to jedno krásne obdobie,“ netají populárny „Schlieri“.

2. júla sa v Bischofshofene stretne opäť celý rakúsky tím, kde sa bude konať ďalšie školenie Rakúšanov. Gregor sa teší na všetko nové čo príde a dúfa, že v lete bude rovnako aktívny ako to bolo v zimnej sezóne a tiež, že si dobre zaskáče.

Zdroj: neu.schlieri.at
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)