Schlieri ani Hölli do Planice nakonec nejedou

Po neshodách uvnitř rakouského týmu, o kterých jsme vás už informovali, pozměnil Alexander Pointner sestavu Rakušanů pro závěrečný podnik SP – lety v Planici. Martin Höllwarth se jich nakonec nezúčastní stejně jako Gregor Schlierenzauer.

Martin Höllwarth se v úterý sešel se sportovním šéfem úseku skoků Tonim Innauerem na plánovaný rozhovor, kde měl vysvětlit své negativní výroky vůči pomocnému trenérovi Marcovi Nölkemu. Toni Innauer uvedl, že toto se stalo, Martin „šel do sebe, ale v současné době se necítí být v takovém psychickém stavu, aby se mohl plně soustředit na tak náročnou disciplínu, jakou jsou lety na lyžích, a proto do Planice i přes opětovné zařazení do týmu nepojede.“

Z jiného důvodu neuvidí fanoušci ve velkém finále na můstku ani Gregora Schlierenzauera, momentálně čtvrtého muže celkového pořadí SP. „Gregor má za sebou velkolepou sezónu, po dlouhé a namáhavé sezóně se u něj ale projevují známky únavy. Při letech na lyžích se skokan musí plně soustředit a mít všechny síly potřebné pro skok z mamutího můstku a to by se nemělo dít pod nějakými tlaky nebo stresy. Mimo to je důležité se dobře o takové talenty starat,“ vysvětlil Pointner, proč Schlierenzauer nebude startovat ve Slovinsku.

Rakouský tým pro víkendové lety tvoří tedy Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Martin Koch, Andreas Widhölzl, Wolfgang Loitzl, Balthasar Schneider, Arthur Pauli a mladý Roland Müller.

zdroj: Der Standard
foto: G. Schlierenzauer (Sportsplanet)